Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 września 2021, 13:35

autor: Edyta Jastrzębska

Gwiazda Jessiki Jones Netflixa chce, by postać powróciła w MCU

Podczas niedawnego wywiadu gwiazda Jessiki Jones wyraziła chęć powrotu do roli w MCU.

Krysten Ritter w historii Marvela zapisała się jako odtwórczyni roli zadziornej Jessiki Jones. Podobnie jak pozostałe seriale z netflixowego uniwersum Marvela Jessica Jones została anulowana po tym, jak umowa Netflixa z Marvel Television wygasła, i trzeci sezon serialu był ostatnim.

Produkcja opowiada o byłej superbohaterce, która otworzyła własną agencję detektywistyczną w Nowym Jorku i zmuszona jest stawić czoła licznym demonom przeszłości, w tym pochodzeniu jej mocy oraz swojemu dawnemu oprawcy, Killgrave’owi. Jessica Jones została dobrze przyjęta przez krytyków, którzy chwalili ją za klimat noir oraz poruszanie trudnych tematów, takich jak gwałt, napaść oraz PTSD. Podczas wywiadu dla Screen Rant, Krysten Ritter niedawno wyraziła chęć powrotu do roli:

Absolutnie dałabym się zabić za możliwość ponownego zagrania Jessiki. Spędziłam najlepsze momenty grając ją i po prostu bardzo ją kocham. Jestem bardzo dumna z tej postaci. Nie tylko dlatego, że była to świetna rola, a ona jest prawdziwym twardzielem, ale też ze względu na to, że oddziaływała na ludzi w sposób, w jaki nie zrobiła tego żadna znana mi postać. Pozwalała ofiarom traumy identyfikować się z nią. To coś wielkiego i jestem wdzięczna, że mogłam być tego częścią. A zatem jeśli kiedykolwiek pojawi się możliwość powrotu do tej roli, chętnie to zrobię.

Po coraz częściej pojawiających się plotkach na temat powrotu Charliego Coxa do roli Matta Murdocka w filmie Spider-Man: Bez drogi do domu, fani zastanawiają się, czy netflixowi bohaterowie Marvela dołączą do MCU, a jeśli tak, to w jaki sposób. Wiele może się wyjaśnić, jeśli plotki na temat Charliego Coxa się potwierdzą, o czym będziemy mogli przekonać się 17 grudnia przy okazji premiery Spider-Man: Bez drogi do domu.

  1. Daredevil i Punisher z Netflixa mogą w przyszłości powrócić do MCU
  2. Jessica Jones S03 – przyzwoite pożegnanie z netflixową częścią uniwersum Marvela – felieton