Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2021, 13:13

autor: mokosh

Gracze obawiają się cenzury w GTA 5 Remaster

Na Reddicie wybuchła dyskusja na temat możliwej cenzury w odświeżonej wersji GTA V, która zmierza na konsole nowej generacji. Przyczyną oburzenia jest nowy zwiastun.

Serii GTA nie trzeba nikomu przedstawiać, a tym bardziej jej piątej odsłony. Jak wiemy, całkiem niedawno, bo na odbywającym się w zeszłym tygodniu PlayStation Showcase, doczekaliśmy się zwiastuna odświeżonej wersji „piątki” na konsolę PS5. Materiał wywołał spore niezadowolenie wśród graczy czekających na nową część cyklu, którzy ponownie otrzymali to samo i dodatkowo z podejrzeniem cenzury.

Dyskusja na temat ocenzurowania gry rozpoczęła się oczywiście na Reddicie, gdzie jeden z użytkowników dostrzegł, że nowy zwiastun nieco różni się od tego, który prezentował wersję GTA V na PC. Szczegółem, który nie umknął bystremu oku redditowicza o nicku Darth_Daver123, jest plakat z wyzywająco ubraną kobietą, który w zwiastunie odświeżonej wersji gry się nie pojawił. Różnicę możecie zobaczyć poniżej.

Gracze obawiają się cenzury w GTA 5 Remaster - ilustracja #1

Co więcej, nie jest to jedyna zmiana względem starego, pecetowego trailera. Pod wpisem odezwało się wielu innych użytkowników, w tym gracz wskazujący na kolejną różnicę między zwiastunami. W tym nowym brakuje też butelek z piwem.

Tak, dodatkowo w zwiastunie usunęli jeszcze butelki z piwem z biurka Lestera. Nawet mnie to nie dziwi, bo według plotek, jakie krążą wokół remastera trylogii GTA, gry te mają być dostosowane do „nowych odbiorców”. Wydaje mi się, że z remasterem GTA V zrobią to samo. Ta wersja według mnie powinna być nazywana „zdegradowaną wersją”.

Napisał hoodedshiba

Jak wiadomo, zawartość GTA V nie zawsze idzie w parze z zasadami serwisu YouTube, na którym trailer został zamieszczony. Nie można jednak popadać w skrajność i oskarżać gry o cenzurę na podstawie usunięcia dwóch szczegółów z materiału promocyjnego. Takiego zdania jest wiele osób, które stanęły w obronie produkcji Rockstara, tłumacząc zmiany w trailerze kwestią dostosowania go do regulaminu YouTube’a, którego reguły dotyczące używek i treści erotycznych są dość rygorystyczne. Jednak o tym, czy gra naprawdę będzie ocenzurowana, przekonamy się dopiero po premierze, która odbędzie się w marcu przyszłego roku.