Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2021, 18:45

Trailer GTA 5 na PS5 chłodno przyjęty przez fanów

Trailer portu GTA 5 na PS5 spotkał się z chłodnym odbiorem fanów – ponad 80% jego ocen jest negatywne. Powodem takiego stanu rzeczy jest brak zauważalnych różnic w stosunku do wersji z PS4.

Jednym z tytułów, które zostały pokazane w czasie ostatniego pokazu PlayStation Showcase, było GTA 5. Ogłoszono wtedy, że odświeżona wersja na PS5 została opóźniona i trafi do sprzedaży w marcu 2022 r. Zwiastun, który przekazał nam tę informację, trafił na kanał PlayStation w serwisie YouTube. Tam spotkał się z niezwykle chłodnym odbiorem – ponad 80% osób oceniło go negatywnie.

Trailer GTA 5 na PS5 chłodno przyjęty przez fanów - ilustracja #1
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=xQT-O1nMSBU

Zły odbiór materiału nie wynika jednak z faktu, że GTA 5 zostało opóźnione. Komentarze pod trailerem wskazują, że głównym źródłem niezadowolenia jest brak jakiejkolwiek zauważalnej różnicy między wersjami na PS4 i PS5.

Nie porównali „ulepszonej” grafiki z wersją na poprzednią generację, ponieważ obie wyglądałyby tak samo - napisał Joey J.

Czy to naprawdę jest rozszerzone i ulepszone? Nie różni się niczym od wersji na PS4. Na końcu, przy wysadzaniu ludzi w powietrze, pokazali nawet Deluxo, mimo że wielu graczy nienawidzi futurystycznych pojazdów - stwierdził TheProfessional.

Oczywiście nie zabrakło także ludzi rozczarowanych faktem, że Rockstar ponownie próbuje sprzedać ten sam tytuł. Jest to bowiem trzecia generacja konsol, na którą zawita GTA 5. Przykładowo fani sprzętu Sony mogli zagrać w tę pozycję na PS3 i PS4, a za kilka miesięcy otrzymają także wersję na PS5 (nie licząc tej dostępnej w ramach wstecznej kompatybilności).

Nie martwcie się. Teraz Rockstar może wreszcie skupić się na swoim kolejnym dużym projekcie: GTA 5 na PS6 - ironizuje Jolly Palangue.

Za taki obrót spraw można winić GTA Online, które jest integralną częścią GTA 5. Cieszy się ono dużą popularnością, więc nie dziwi specjalnie to, że Rockstar nie chce porzucać dochodowej produkcji. Nadal jednak rozczarowujący jest fakt, że minęło siedem lat od premiery tytułu, a my otrzymujemy tylko informacje o wersjach na kolejne konsole, podczas gdy szósta odsłona cyklu nadal pozostaje jedynie plotką.

  1. GTA Online – oficjalna strona
  2. GTA Online – poradnik do gry