Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 września 2020, 14:04

Król Lew powraca! Ale w formie, która nas ostatnio nie zachwyciła

Powstaje Król Lew 2. Film opowie jednak zupełnie inną historię niż w 1998 roku. Zdaje się, że Disney przemyślał strategię dotyczącą tworzenia remake'ów swoich hitów sprzed lat.

Król Lew powraca! Ale w formie, która nas ostatnio nie zachwyciła - ilustracja #1
Król powróci, ale nie w takiej formie jak się tego spodziewamy.

W 1998 roku powstał sequel Króla Lwa i zachwycił świat animowaną historią o miłości, zemście i pojednaniu. Po ubiegłorocznym sukcesie nowej odsłony oryginału z 1994 roku Disney postanowił w pewien sposób kontynuować swój nekromantyczny romans ze „wskrzeszaniem” hitów sprzed lat. Pełen CGI Król Lew 2 powstaje, ale nie będzie nawet podobny do filmu, który pokochaliśmy.

Ożywianie marek przybierze teraz inną postać. Jak podaje Screenrant, zarówno Aladyn 2, jak i kontynuacja Króla Lwa mają być zupełnie nowymi historiami. W drugiej części filmu poznamy losy Lwiej Ziemi za czasów panowania Mufasy. Ojciec Simby otrzyma własne „origin story”. Być może w ten sposób Disneyowi uda się przyciągnąć do kin osoby, które nie były zainteresowane remakami opowieści z dzieciństwa.

Za reżyserię odpowiada Barry Jenkins, znany z nagradzanych Moonlight i Medicine for Melancholy. Natomiast scenariuszem zajmuje się Jeff Nathanson, który pracował nad pierwszą częścią przygód nowego Simby, a także innymi filmami Disneya. Nie podano jeszcze daty premiery ani szczegółów dotyczących produkcji.