Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 października 2014, 09:47

Krocząc wśród cieni, Siły specjalne - weekendowe premiery filmowe

Październik w polskich kinach zaczyna się wybuchowo - Liam Neeson zrobi porządek z bandziorami w Krocząc wśród cieni, a Olga Bołądź stanie się agentem służb specjalnych w nowym filmie Partyka Vegi. A im dalej w miesiąc, tym będzie ciekawiej!

Krocząc wśród cieni

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Po premierze pierwszej Uprowadzonej Liam Neeson znalazł sobie wygodną niszę, w której czuje się wyśmienicie. Starszy facet z doświadczeniem chwyta za broń i pokazuje bandziorom, gdzie raki zimują. W mniej lub bardziej udany sposób robi to od 2008 roku, a Krocząc wśród cieni nie jest wyjątkiem. Oto były policjant, który na emeryturze wynajmuje swoje usługi potrzebującym ludziom. Tym razem o pomoc prosi go podejrzany facet, którego żona została uprowadzona i zamordowana przez jeszcze bardziej podejrzanych ludzi. Fanów aktora nie trzeba przekonywać, a pozostałym niech wystarczy spora ilość pozytywnych recenzji zza Wielkiej Wody oraz informacja, że scenariusz powstał na bazie książki.

 1. Tytuł oryginalny: A Walk Among the Tombstones
 2. Reżyseria: Scott Frank
 3. Grają: Liam Neeson, Dan Stevens, David Harbour

Służby specjalne

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Patryk Vega zapisał się w historii polskiej kinematografii jako autor uznanego Pitbulla oraz potwornych produkcji typu Ciacho czy Last Minute. Służby specjalne – mocne kino sensacyjne podejmujące trudną współczesną tematykę, jest szansą na powrót do formy. Po rozwiązaniu Wojskowych Służb Informacyjnych zostaje powołana nowa specjalna jednostka, a my będziemy obserwować perypetie trójki agentów, którzy wykonują kontrowersyjne rozkazy, ale na dobrą sprawę nie wiedzą, dla kogo pracują. Oto połączenie prawdziwych wydarzeń z filmową fikcją, które jest w dużej mierze oparte na wspomnieniach prawdziwych polskich „wywiadowców”. No i jest Olga Bołądź w krótkich włosach, która będzie kopać tyłki.

 1. Reżyseria: Patryk Vega
 2. Grają: Olga Bołądź, Jan Frycz, Agata Kulesza, Eryk Lubos

Czworo do pary

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Oto film, którego zwiastun niewiele mówi, podobnie jak opis czy – całkiem ładny – plakat (nie dajcie się nabrać na tanią sztuczkę z powiększeniem nazwiska Allena – słynny reżyser nie ma z tą produkcją nic wspólnego). Czworo do pary to komediodramat z niespodzianką. Młode małżeństwo przeżywa kryzys i postanawia, za namową terapeuty, wynająć dom za miastem. A w tym domu, poza naprawianiem relacji, rozniecaniem miłośnego żaru i długimi rozmowami, czeka tajemnica. I w sumie nie wiem, co więcej napisać, bo nie chcę robić spoilerów ani sobie, ani Wam. Zainteresowani?

 1. Tytuł oryginalny: The One I Love
 2. Reżyseria: Charlie MacDowell
 3. Grają: Mark Duplass, Elisabeth Moss, Ted Danson

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Joe (adaptacja powieści, w której grający tytułowego byłego więźnia Nicolas Cage udowadnia, że jednak jest świetnym aktorem),
 2. Annabelle (horror o demonicznej lalce, wyznawcach szatana i biednej rodzinie),
 3. Gerontofilia (młody chłopak odkrywa, że interesują go starsi mężczyźni – komedia podobno romantyczna),
 4. Geograf przebił globus (rosyjski dramat o nauczycielu geografii),
 5. Mechaniczna pomarańcza (klasyk Kubricka wraca do kin studyjnych),
 6. Potop (inny klasyk, tym razem polski, w skróconej, odświeżonej wersji).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.