Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 maja 2021, 13:40

autor: hexx0

Rola Kravena Łowcy obsadzona - jednak nie będzie nim Keanu Reeves

Poznaliśmy nazwisko aktora, który wcieli się w postać ikonicznego antagonisty Spider-Mana, Kravena Łowcy. I nie, nie będzie to Keanu Reeves.

Jakiś czas temu pojawiły się pogłoski, jakoby Keanu Reeves miał zagrać kultowego przeciwnika Spider-Mana, Kravena Łowcę. Okazuje się jednak, że film Kraven the Hunter nie będzie aż tak zapierający dech w piersiach. Według serwisu The Wrap w tytułową postać wcieli się bowiem Aaron Taylor-Johnson, aktor, którego możecie kojarzyć m.in. z Avengersów: Czasu Ultrona czy Tenetu Christophera Nolana. Zapowiedziana na styczeń 2023 roku produkcja z jego udziałem ma rozbudować tzw. Sony Pictures Universe of Marvel Characters (SPUMC), do którego do tego czasu powinny należeć już Venom, Venom: Let There Be Carnage oraz Morbius.

Kraven Łowca, a właściwie Sergei Kravinoff, zadebiutował w 1964 roku w 15. numerze wydawanej przez Marvel Comics serii The Amazing Spider-Man. Bohater był tam przedstawiony jako łowca grubej zwierzyny, miłujący się w zabijaniu gołymi rękoma. Po spotkaniu szamana, który podarował mu wyostrzający zmysły, zwiększający moc i spowalniający proces starzenia eliksir, Kraven nabiera przesadnej pewności siebie i zamierza udowodnić, że nie ma sobie równych, pokonując samego Spider-Mana. Więcej nie będę zdradzał, bo zakładam, że wszystko, o czym mógłbym napisać, pokaże film Sony.

Aaron Taylor-Johnson. Źródło: Pinterest. - Rola Kravena Łowcy obsadzona - jednak nie będzie nim Keanu Reeves - wiadomość - 2021-05-27
Aaron Taylor-Johnson. Źródło: Pinterest.

Jego zespół produkcyjny – w osobach reżysera J.C. Chandora oraz scenarzystów Arta Marcuma, Matta Hollowaya i Richarda Wenka – będą mieli kilka sporych rozmiarów orzechów do zgryzienia. Jedną kwestią jest stworzenie dobrego, superbohaterskiego kina akcji, a zupełnie inną ewentualne wplecenie nowej postaci do uniwersum Spider-Mana, które przecież łączy się z Marvel Cinematic Universe. To ostatnie może okazać się o tyle trudne, że – jak wcześniej wspomniałem – Aaron Taylor-Johnson wystąpił już w drugiej części Avengersów (a także w Kapitanie Ameryce: Zimowym Żołnierzu) jako Quicksilver.

Niezależnie od decyzji projektowych jedno wydaje się pewne – film Kraven the Hunter będziemy mogli zobaczyć w kinach 13 stycznia 2023 roku. O ile, rzecz jasna, pandemia koronawirusa nie pokrzyżuje nam – i twórcom – planów.