Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 lutego 2021, 10:56

autor: Przemysław Dygas

Keanu Reeves może zagrać przeciwnika Spider-Mana

Kariera Keanu Reevesa wydaje się jedynie nabierać tempa. Według nowych informacji może on zagrać Kravena Łowcę, czyli jednego z kultowych przeciwników Spider-Mana.

W SKRÓCIE:
  • Keanu Reeves otrzymał ofertę angażu w filmie o Kravenie Łowcy.
  • Produkcja wchodziłaby w skład komiksowego uniwersum Sony.
  • Film skupiałby się na postaci Kravena bez udziału Spider-Mana.

Aktualnie wiemy, że aktor dostał ofertę takiego angażu od studia Sony Pictures. Keanu Reeves miałby zagrać Kravena w solowym filmie o tej postaci. Nie ma tu więc mowy o pojawieniu się w kontynuacji Spider-Man: Daleko od domu. Film skupiałby się w całości na postaci Łowcy. Aktor dołączyłby tym samym do uniwersum o nazwie Sony Pictures Universe of Marvel Characters. Jest to seria produkcji, z których do tej pory na srebrnym ekranie mogliśmy zobaczyć tylko jedną. Był to Venom z Tomem Hardym w roli głównej.

Kraven to myśliwy pochodzący z Rosji, który swoje umiejętności rozwijał podczas polowań na dzikie zwierzęta w Afryce. Po długim pobycie na tym kontynencie jego zdolności łowieckie rozwinęły się do poziomu, w którym żadne zwierzę ani mityczna bestia nie była w stanie mu zagrozić. Doprowadziło to do sytuacji, gdy na jego celowniku znalazł się Spider-Man. To właśnie człowiek-pająk miał być jedyną zdobyczą, która zapewniłaby Kravenowi odpowiednie wyzwanie.

Keanu Reeves może zagrać przeciwnika Spider-Mana - ilustracja #1

Film o postaci Kravena znajduje się w planach już od 2018 roku. Jest on częścią serii filmów od Sony, które mają z czasem zbudować oddzielne uniwersum o nazwie Sony Pictures Universe of Marvel Characters. W jego skład wchodzi już Venom, a w produkcji jest jego sequel produkcji o symbioncie o podtytule Let There Be Carnage. Gotowy do emisji w kinach jest także Morbius z Jaredem Leto w roli głównej. Kraven odgrywany przez Keanu Reevesa byłby kolejnym złoczyńcą, który zasili szeregi filmowego świata wspomnianej firmy. Pojawiły się już również informacje dotyczące reżysera przypisanego do projektu. Rozmowy ze studiem prowadzi podobno J.C. Chandor. Twórca ten najbardziej znany jest z filmu Potrójna granica, który jest produkcją oryginalną Netfliksa. Na oficjalne potwierdzenie obu informacji musimy jednak poczekać, aż otrzymamy je od samego Sony.