Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2021, 15:17

autor: Qskan

To może być koniec łatwych teleportów w LoL-u; nadchodzi rewolucja

Nadchodzi spora zmiana w League of Legends. Na serwerach testowych PBE pojawiła się nowa wersja umiejętności Teleportu, która znacznie ograniczy wiele taktyk w początkowej fazie gry.

W SKRÓCIE:
  1. Na testowych serwerach LoL-a pojawiło się rozwiązanie, które może znacząco odmienić początkową fazę rozgrywki.
  2. Czar Teleportu ma zostać znacznie ograniczony, przynajmniej do 14. minuty rozgrywki.
  3. Wymusi to na graczach dostosowanie swoich styli gry do nowych warunków.

League of Legends ciągle się zmienia. Wraz z kolejnymi patchami wprowadzane są usprawnienia różnej wielkości. Niektóre wydają się niewielkie, inne z kolei całkowicie odmieniają oblicze rozgrywki. Rozwiązanie obecnie testowane na serwerach PBE (Public Beta Environment) śmiało może zostać podciągnięte pod drugą kategorię.

Chodzi o jedną z umiejętności dobieranych przez graczy w oknie wyboru postaci – Teleport. Dotychczas ten czar mógł przenieść bohatera w dowolne miejsce na mapie, o ile była tam sojusznicza wieża, totem wizji lub miniony danej drużyny. Ten stan rzeczy ma jednak ulec zmianie. Do 14. minuty rozgrywki Teleport będzie mógł przenosić gracza wyłącznie w pobliże wież. Zmieni się także czas rzucania owego zaklęcia z 4,5 do 4 sekund.

To może być koniec łatwych teleportów w LoL-u; nadchodzi rewolucja - ilustracja #1
Źródło: League of Legends PBE

Po upływie czternastej minuty Teleport ma ewoluować w Uwolniony Teleport, który będzie działał na starych zasadach – z dwiema różnicami: w momencie „wylądowania” we wskazanym miejscu gracz otrzyma 50% przyśpieszenia ruchu postaci, a czas oczekiwania na odnowienie czaru zmniejszy się z 360 do 270 sekund.

Nowe zaklęcie wywołało ożywioną dyskusję wśród fanów LoL-a, m.in. na forum Reddit, gdzie zmiana jest szeroko komentowana, a post informujący o niej szybko zyskał na popularności. Jeśli powyższe rozwiązanie wejdzie w życie, będzie to oznaczało konieczność dostosowania taktyki do nowych warunków. Nie będzie można już dokonywać szybkich teleportów do totemu, by zaskoczyć przeciwnika po drugiej stronie mapy. Gra w alei w początkowej fazie gry również będzie musiała ulec rekonstrukcji w przypadku sporej liczby czempionów.

Oczywiście istnieje szansa, że zmiany zaprezentowane w PBE nie wejdą w życie, jednak wydaje się, iż w tym przypadku studio Riot Games będzie chciało namieszać. Szczegóły poznamy zapewne niebawem.