Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 października 2013, 20:24

autor: Olek

Komiks z Wiedźminem - pierwszy album już w marcu

Firma CD Projekt RED przedstawiła szczegóły współpracy z amerykańskim wydawnictwem Dark Horse Comics. 19 marca przyszłego roku w ręce czytelników trafi pierwszy z serii komiksów osadzonych w świecie Wiedźmina.

Autorem ilustracji na okładkę wiedźmińskiego komiksu jest Dave Johnson. - Komiks z Wiedźminem - pierwszy album już w marcu - wiadomość - 2013-10-11
Autorem ilustracji na okładkę wiedźmińskiego komiksu jest Dave Johnson.

O tym, że CD Projekt RED i Dark Horse Comics szykują niespodziankę dla fanów Geralta z Rivii, wiadomo od tygodnia. Dopiero teraz jednak obie firmy zdecydowały się ujawnić nieco więcej konkretów. Pierwszy zeszyt komiksowej serii w uniwersum Wiedźmina trafi do sprzedaży 19 marca 2014 roku. Za scenariusz odpowiada Paul Tobin, autor Bandette, a rysunki przygotowuje Joe Querio (Lobster Johnson, B.B.P.O.). Autorem zaprezentowanych dziś ilustracji na okładkę jest Dave Johnson (100 Naboi).

Poznaliśmy również zręby fabuły komiksu. Podróżując na skraju Czarnego Lasu, położonego na ziemiach Angren, łowca potworów Geralt napotyka na swojej drodze wdowca, którego martwa i żądna krwi żona zamieszkuje opuszczoną posiadłość zwaną Domem ze Szkła. Niekończące się korytarze, gdzie przerażające niebezpieczeństwa czają się za każdym rogiem, sprawią, że Geralt będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich wiedźmińskich umiejętności, aby rozwiązać zagadkę skrywaną przez tajemnicze domostwo.

Tradycyjnie w oficjalnej notce prasowej obie firmy nie szczędzą sobie wzajemnych komplementów. Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED podkreśla, że marka Dark Horse wiąże się z takimi kultowymi bohaterami komiksów jak Hellboy czy Usagi Yojimbo.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z CD Projekt RED. Świat Wiedźmina jest niezwykle barwny a sam główny bohater, czyli Geralt, jest fascynującą postacią. Forma komiksu pozwoli opowiedzieć kolejne, dojrzałe opowieści ulokowane w tym uniwersum” – twierdzi Nick McWhorter, dyrektor programów własnych w wydawnictwie Dark Horse Comics.

Komiks z Wiedźminem - pierwszy album już w marcu - ilustracja #3Starsi wiekiem fani Geralta z Rivii z pewnością pamiętają jeszcze serię komiksów wydawnictwa Prószyński i Spółka. Ich autorami byli Maciej Parowski (scenariusz) i Bogusław Polch (rysunki). Łącznie, w latach 1993-1995 ukazało się sześć albumów, które doczekały się także dwutomowego wydania zbiorczego w twardej oprawie. W 2011 roku nakładem wydawnictwa Egmont pojawiły się natomiast dwa zeszyty komiksu Wiedźmin: Racja Stanu.