Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2012, 14:30

autor: Muninn

Kolejna część serii Tropico w produkcji

Ruszyły prace nad kolejną częścią serii strategii ekonomicznych Tropico. Jak na razie nie podano szczegółowych informacji na temat gry, jednakże ma ona być rewolucją w serii.

Bułgarskie studio Haemimont Games zajmuje się produkcją kolejnej części serii Tropico. W przeciwieństwie do poprzednich edycji cyklu, najnowsza gra z El Presidente nie będzie jedynie powtórzeniem założeń poprzedniczek z kilkoma nowymi elementami oraz bardziej dopracowaną grafiką.

Kolejna część serii Tropico w produkcji - ilustracja #1
Jeszcze nie wiadomo, jakie zmiany w stosunku do Tropico 4 wprowadzą twórcy w kolejnej odsłonie

Gabriel Dobrev, założyciel studia Haemimont Games, zdradza, że kolejna część cyklu nie będzie ewolucją, lecz prawdziwą rewolucją w serii:

Zawsze opieraliśmy się na Tropico. Tym razem oczyścimy warsztat pracy i zbudujemy nową odsłonę od podstaw. Zarówno efekty graficzne, jak i cały projekt gry będą całkowicie świeże.

Niestety, nie przedstawiono żadnych szczegółów na temat elementów rozgrywki czy terminu, w którym powinniśmy się spodziewać powrotu El Presidente. Na razie studio zajmuje się przede wszystkim przygotowaniem gry strategicznej Omerta: City of Gangsters na jesienną premierę. Możemy się spodziewać, że tworzenie kolejnej części Tropico ruszy pełną parą zaraz po debiucie wspomnianego tytułu.

  1. Oficjalna strona studia Haemimont Games

Kolejna część serii Tropico w produkcji - ilustracja #2 Pierwsza część serii Tropico zadebiutowała w 2001 roku i była strategią ekonomiczno-polityczną, której akcja rozgrywała się na karaibskiej wysepce. Od tego czasu seria ewoluowała: twórcy rozbudowywali możliwości uprawiania polityki na wyspie, dodawali nowe budynki i ulepszali efekty wizualne. W każdej części (z wyjątkiem drugiej) wcielaliśmy się w rządzącego wysepką El Presidente, by rozbudować podległe nam mini-państewko, wybierając przy tym pomiędzy różnymi drogami – możliwe było stworzenie demokratycznego społeczeństwa, podążenie drogą komunizmu lub skonstruowanie obozu pracy, w którym co chwila żołnierze krwawo tłumią bunty ludności.