Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 listopada 2014, 14:27

Kingdom Rush Origins – nadeszła nowa odsłona popularnej serii [aktualizacja]

Do sprzedaży trafiła gra Kingdom Rush Origins, czyli trzecia odsłona jednego z najlepszych mobilnych cykli typu tower defense. Produkcja dostępna jest obecnie na iOS oraz Androida.

Aktualizacja (14:27): Kingdom Rush Origins dostępne jest już na także na Google Play. Gra kosztuje ok. 10 zł.

Nadszedł wreszcie dzień na który fani strategii typu tower defense czekali od wielu miesięcy. Do sprzedaży trafiła gra Kingdom Rush Origins, czyli trzecia część jednej z najlepszych serii należących do tego gatunku.

Produkcja kosztuje ok. 18 złotych i dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami iOS, ale wersja na Androida ma się pojawić już wkrótce (wydawca twierdzi, że jeszcze dzisiaj – w takiej sytuacji zaktualizujemy newsa).

Pod względem fabularnym gra stanowi prequel, opowiadając historie, które wydarzyły się przed rozpoczęciem pierwszej części, na długo zanim imperium Vez'nan spróbowało podbić królestwo ludzi i innych dobrych ras. Podczas zabawy odwiedzimy m.in. tajemnicze lasy elfów, magiczną krainę skrzatów oraz lewitujące w powietrzu ruiny pradawnego miasta. Wśród przeciwników znajdziemy zarówno dobrze znane potwory, jak i nowe maszkary, w tym potężne węże morskie.

Podstawowe mechanizmy zabawy pozostały w większości niezmienione. Tradycyjnie naszym zadaniem na każdej mapie jest więc powstrzymywanie kilku fal przeciwników. Wrogowie kroczą jasno wytyczonymi drogami, na poboczu których możemy stawiać różnorodne struktury. Część z nich służy do atakowania nieprzyjaciół, ale zdecydowana większość pełni rolę baraków. Szkolone w nich jednostki potem wybiegają na drogę i próbują powstrzymać pochód sił zła. Nad tymi żołnierzami mamy jedynie ograniczoną kontrolę, ale za to możemy wydawać dowolne rozkazy herosom, których w grze znajdziemy tym razem dziewięciu. Bohaterowie są potężni i posiadają pełną swobodę poruszania się po mapie, więc mogą wspomagać nasze siły tam, gdzie akurat jest to najbardziej potrzebne. Zabijanie wrogów nagradzane jest gotówką, którą wydajemy na budowę nowych struktur oraz ulepszanie już istniejących.

Kingdom Rush Origins wprowadza masę nowych jednostek i wież, z których większość należy do imperium elfów. Podczas zabawy wykorzystamy więc m.in. długouchych łuczników, kamiennych druidów oraz elficką piechotę. Pojawiło się także osiem dodatkowych ulepszeń budynków, pozwalających wystawiać do walki np. pokryte runami niedźwiedzie, snajperów czy ożywione drzewa. Wśród przeciwników znajdziemy trzydzieści nowych gatunków potworów, w tym kilku potężnych bossów.