Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 sierpnia 2014, 09:44

Kingdom Rush 3 w produkcji. Gra zadebiutuje tej jesieni

Kingdom Rush - jedna z najlepszych serii tower defense - doczeka się tej jesieni trzeciej odsłony. Produkcja, o której na razie nie wiemy prawie nic, w pierwszej kolejności ukaże się na iPhonie i iPadzie. Za tytuł odpowiada producent oryginału, studio Ironhide Game.

Amatorzy gier z kategorii tower defense mogą zacząć świętować. Studio Ironhide Game ogłosiło, że tej jesieni na urządzeniach mobilnych – w pierwszej kolejności najpewniej z systemem iOS – zadebiutuje kolejna, trzecia już odsłona doskonałej serii strategicznej Kingdom Rush, uważanej przez wielu za najlepszego przedstawiciela tego niezwykle popularnego gatunku.

Niestety, póki co gra pozostaje jedną wielką niewiadomą. Co prawda, w ogłoszeniu zamieszczonym na forum dyskusyjnym serwisu Touch Arcade znalazła się sugestia, że w trzecim Kingdom Rush odwiedzimy zupełnie nowy świat i zmierzymy się z nieznanym dotąd, pradawnym złem, lecz poza tym nie otrzymaliśmy żadnych wskazówek, ani też materiałów graficznych prezentujących tytuł w akcji. W ręce graczy oddano jedynie grafikę, którą możecie podziwiać powyżej.

Nie wydaje się jednak, aby twórcy z Ironhide Game Studio zamierzali wprowadzać do swojego hitu większe zmiany w zakresie mechaniki rozgrywki. Przypominamy, że w grach z serii Kingdom Rush stajemy przed zadaniem obrony królestwa przed armią złożoną z bestii i demonów. Gracz dokonuje tego w sposób tradycyjny dla gier z gatunku tower defense – instalując na mapie wieżyczki obronne. W odpieraniu ataków kolejnych fal wrogów pomagają mu również potężni bohaterowie, jednostki wsparcia oraz ataki specjalne (takie jak deszcz meteorów).

Gra zdobyła uznanie głównie za sprawą doskonale zbalansowanej mechaniki zabawy, bardzo dobrze zaprojektowanych map, wymagających starć z bossami i oddania w ręce gracza większej kontroli nad wydarzeniami, aniżeli w przypadku innych gier z gatunku tower defense. Do gustu wielu osobom przypadł też charakterystyczny, dwuwymiarowy styl graficzny. Pozostaje mieć nadzieję, że „trójka” będzie co najmniej tak dobra, jak dwie poprzednie odsłony serii (druga z nich, Kingdom Rush Frontiers – na zwiastunie powyżej, została wydana na iOS w czerwcu ubiegłego roku).

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej