Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2016, 13:21

autor: Adrian Werner

Kingdom Come: Deliverance - obejrzyj zapis prezentacji z gamescomu

Do sieci trafił trwający siedem minut zapis prezentacji RPG-a Kingdom Come: Deliverance, zarejestrowany podczas targów gamescom. Materiał pokazuje m.in. system walki, mechanikę skradankową oraz bogaty wybór uzbrojenia.

Wśród deweloperów, którzy przyjechali na targi gamescom, aby pochwalić się swoimi grami, nie zabrakło czeskiego studia Warhorse. Dzięki temu do sieci mógł trafić zapis prezentacji historycznego RPG-a Kingdom Come: Deliverance. Materiał trwa ponad siedem minut i daje całkiem niezłe pojęcie o kierunku, w którym zmierzają prace nad tym projektem.

KINGDOM COME: DELIVERANCE W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Warhorse Studios
  • Gatunek: RPG
  • Platformy: PC, XONE, PS4
  • Data premiery: 2017 r.

Filmik pokazuje m.in. bogaty wybór różnego rodzaju uzbrojenia, jakie będziemy mogli wykorzystać w grze. Co ciekawe, w arsenale znajdziemy broń drzewcową, która przyda się np. podczas zrzucania jeźdźców z koni. Możemy także obejrzeć sporo scen demonstrujących stawiający na realizm zręcznościowy system walki. Obejmuje on nie tylko potyczki z wykorzystaniem broni białej, ale także starcia wręcz, np. podczas sparingów.

Prezentacja zawierała także sceny pokazujące w akcji system skradankowy, pozwalający po cichu podejść do wroga i wyeliminować go jednym atakiem. Autorzy nie zapomnieli także o możliwości przenoszenia ciał, w celu zmniejszenia szans na ich odkrycie.

Kingdom Come: Deliverance - obejrzyj zapis prezentacji z gamescomu - ilustracja #1

Przypomnijmy, że Kingdom Come: Deliverance zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra podzielona zostanie na trzy duże epizody. Początkowo pierwszy z nich miał zadebiutować w lecie tego roku, ale ostatecznie premierę przełożono na 2017 r.

Duże opóźnienie premiery wydaje się być dobrą decyzją. Kingdom Come: Deliverance zapowiada się bardzo obiecująco, ale obecnie projekt jest wciąż mocno niedopracowany. Wersja testowa udostępniana jest osobom, które kupiły grę w przedsprzedaży i wiele brakuje jej do ideału. Lepiej więc, aby twórcy nie spieszyli się z wydaniem swojego dzieła i zamiast tego zadbali, aby w dniu debiutu rynkowego prezentowało ono wysoki poziom techniczny.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Kingdom Come: Deliverance – kompendium wiedzy
  3. Testujemy wersję beta gry Kingdom Come: Deliverance

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej