Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 kwietnia 2020, 14:34

Kierunek: Noc (Netflix) - zwiastun i data premiery serialu inspirowanego polskim sci-fi

Do sieci trafił oficjalny zwiastun Kierunku: Noc, który zmierza na platformę Netflix. Produkcja inspirowana jest powieścią Jacka Dukaja - Starość aksolotla. Poznaliśmy także oficjalną datę premiery serialu.

Kierunek: Noc (Netflix) - zwiastun i data premiery serialu inspirowanego polskim sci-fi - ilustracja #1
Kierunek: Noc pojawi się 1 maja.

We wrześniu zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że na platformę Netflix trafi sześcioodcinkowy serial zatytułowany Kierunek: Noc, który jest inspirowany powieścią Jacka Dukaja - Starość aksolotla. Natomiast wczoraj do sieci trafił kolejny zwiastun produkcji (możecie obejrzeć go poniżej), a także pojawiła się data premiery belgijskiego dzieła. Zadebiutuje ono 1 maja 2020 roku.

Akcja serialu zostanie osadzona w świecie, gdzie rozpoczyna się kosmiczna katastrofa – Słońce zaczyna niszczyć wszystko, co znajduje się na drodze jego promieni. Pasażerowie i załoga nocnego lotu z Brukseli postanawiają uciec przed apokalipsą, jednakże mieszanka warstw społecznych i narodowości na pokładzie wcale nie pomaga podczas tak napiętej sytuacji. Walka o przetrwanie będzie wymagać współpracy i zrozumienia wszystkich osób.

Reżyserią produkcji zajęli się Inti Calfat i Dirk Verheye (odpowiedzialni m.in. za serial Over Water). Showrunnerem został Jason George (Narcos, The Protector). Wśród producentów wykonawczych Kierunku: Noc znaleźli się sam Jacek Dukaj oraz Tomasz Bagiński.