Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2012, 10:46

Kickstarter Jack Houston and the Necronauts - przygodówki z animacją poklatkową

W serwisie Kickstarter wystartowała zbiórka na przygodówkę Jack Houston and the Necronauts. Jej cechami szczególnymi jest animacja opracowywana metodą poklatkową oraz udział w produkcji Stacy'ego Davidsona (doświadczonego dewelopera ze studiów Electronic Arts i Origin).

Piłkarska Ruletka GRY-OnLine.pl - ostatni szansa, by wytypować wyniku finałowego meczu - ilustracja #1

W serwisie Kickstarter co chwile startuje jakiś ciekawy projekt. Najnowszym, na który warto zwrócić uwagę jest Jack Houston and the Necronauts. Będzie to przygodówka pełnymi garściami czerpiąca z konwencji pulp i starych filmów fantastycznych. Jednym z przejawów tego jest fakt, że cała animacja opracowana zostanie metodą poklatkową przy wykorzystaniu pełnych detali figurek. Opracowaniem gry zajmuje się zespół Warbird Games. Autorzy proszą o 56 tysięcy dolarów. W ciągu pierwszych dni udało im się już zebrać prawię połowę tej sumy, a do zakończenia akcji pozostało jeszcze 40 dni. Gra powstaje obecnie wyłącznie z myślą o pecetach, choć autorzy mają w planach również wersje na tablety.

  1. Jack Houston and the Necronauts – strona Kickstartera
  2. Jack Houston and the Necronauts - strona oficjalna gry

Akcja gry rozpocznie się w utrzymanej w stylistyce retro alternatywnej wizji roku 1999. Wcielimy się w kapitana Jacka Houstona, który ma być pierwszym człowiekiem wysłanym na planetę Wenus. Niestety, w trakcie podróży dochodzi do wypadku i kontakt z jego statkiem zostaje zerwany. Nasz bohater budzi się na powierzchni planety tysiąc lat później. Jego oczom ukazuje się gęsta dżungla zamieszkana przez masę różnorodnych stworzeń i śmiercionośnych roślin. Jack szybko odkrywa, że lokalne plemiona obcych są zdominowane przez rasę plugawych istot (tytułowych Nekronautów), które posiadły moc wchodzenia w ciała zmarłych. Jack będzie musiał odkryć prawdziwe pochodzenie Nekronautów i znaleźć sposób na pokrzyżowanie ich planów.

Autorzy celują w konwencję retro, ale jednocześnie nie chcieli stworzyć mocno rozpikselowanej produkcji, gdyż to uniemożliwiłby docenienie bogactwa detali fikcyjnej wersji Wenus. Stąd pomysł na wykorzystanie animowanych poklatkowo figurek. Dzięki nim możliwe ma być odtworzenie atmosfery ze starych filmów fantastycznych, co pasowałoby świetnie do charakteru tej opowieści.

Piłkarska Ruletka GRY-OnLine.pl - ostatni szansa, by wytypować wyniku finałowego meczu - ilustracja #2 Głównym projektantem Jack Houston and the Necronauts jest Stacy Davidson. W latach 90-tych ubiegłego wieku pracował on w firmie Electronic Arts i studiu Origin. Potem przeniósł się do branży filmowej. Dwa lata temu postanowił powrócić do tworzenia gier i tak narodził się projekt Han Solo Adventures - darmowej przygodówki w stylu starych produkcji LucasArts. Niedawno ukazało się pierwsze grywalne demo tego tytułu. Przy produkcji Jack Houston and the Necronauts Davidsonowi pomagać będzie wielu artystów związanych z filmami i branżą gier, takich jak Patrick Reilly, Mitchell Malloy, Giacomo Tappainer, Mike Oliver, Kristi Boul oraz Marcus Koch.