Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2015, 09:30

autor: Sarge

Kholat - polski survival horror oficjalnie debiutuje na PC

Dzisiaj ma miejsce światowa premiera polskiej gry Kholat, którą od jutra będzie można zakupić także w naszym kraju w wersji pudełkowej na PC. Jest to pierwszoosobowa produkcja przygodowa utrzymana w konwencji horroru, w której przenosimy się w góry Ural.

Dzisiaj na świecie oficjalnie debiutuje gra Kholat od polskiego studia IMGN.pro, która jutro ukaże się na polskim rynku w wersji pudełkowej. Premiera tej utrzymanej w konwencji horroru produkcji była w tym roku już raz przesunięta, cieszy więc dotrzymanie ostatnio zaplanowanego terminu. Tytuł w naszym kraju zostanie wydany w pełnej polskiej wersji językowej nakładem firmy CDP.pl. Dystrybutor zaangażował do prac nad dubbingiem profesjonalnych aktorów. W głównego narratora wirtualnej przygody wciela się Andrzej Chyra (zastępując Seana Beana z angielskiej wersji), z kolei agent Witalij Grazeniuk przemawia głosem Mirosława Zbrojewicza (Letho z Wiedźmina 2). W pozostałych rolach wystąpili Miłogost Reczek (Talar z Wiedźmina) i Justyna Wasilewska (Hotel 52).

W polskiej grze Kholat zwiedzimy śnieżne tereny gór Ural - Kholat - polski survival horror oficjalnie debiutuje na PC - wiadomość - 2015-06-09
W polskiej grze Kholat zwiedzimy śnieżne tereny gór Ural

W sieci zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje gry Kholat i trzeba przyznać, że są one dość zróżnicowane. W serwisie gry-online.pl przyznaliśmy temu tytułowi notę 7.5 w skali dziesięciostopniowej. Podobne zdanie (7/10) miały serwisy Softpedia i Vandal Online. Jednak popularny GameSpot był już dużo bardziej krytyczny, wystawiając polskiej grze ocenę 4/10. Wciąż czekamy na kolejne materiały, które pozwolą graczom wyrobić sobie bardziej miarodajną opinię na temat oczekiwanej produkcji.

Kholat to pierwszoosobowy horror eksploracyjny z akcją osadzoną w górach Ural i opartą na prawdziwych wydarzeniach. Fabuła opowiada o tragedii na Przełęczy Diatłowa, gdzie zimą 1959 roku z życiem pożegnała się dziewięcioosobowa grupa rosyjskich alpinistów. Ich ciała znaleziono na zboczu tzw. „Martwej Góry”, niedaleko porzuconego obozowiska. Prawdziwa przyczyna tragedii do dziś nie jest znana, więc twórcy gry Kholat w pewnym sensie przedstawiają nam swoją wizję tych wydarzeń.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Kholat

Kholat