Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 28 kwietnia 2022, 17:10

2 humorystyczne gry od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 17:00 na platformie Epic Games Store udostępnione zostaną dwie kolejne gry - Just Die Already oraz Paradigm. Obie pozycje będzie można odebrać do 5 maja.

[Aktualizacja] Just Die Already oraz Paradigm można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostanie Terraforming Mars.

W ubiegłym tygodniu na platformie Epic Games Store udostępnione za darmo zostały dwie pozycje – pierwszoosobowy horror Amnesia: Rebirth oraz hack-and-slash Riverbond. Jeśli do tej pory tego nie zrobiliście, obie te produkcje możecie przypisać do swoich kont jeszcze do godziny 17:00 czasu polskiego. Natomiast później, zgodnie z tym, co zostało podane w zapowiedzi, pojawi się opcja bezpłatnego odebrania dwóch mocno nietypowych gier – Just Die Already oraz Paradigm.

Just Die Already to opracowana przez studio DoubleMoose Games humorystyczna sandboksowa gra akcji. W ramach zabawy wcielamy się w staruszka żyjącego w dystopicznej przyszłości. Młodych ludzi zaczyna brakować i nie ma kto pracować, by finansować system emerytalny. Bohater musi przetrwać w tej niezbyt korzystnej sytuacji i zapewnić sobie miejsce w luksusowym domu opieki. Rozgrywka polega na eksplorowaniu otwartego świata, stawianiu czoła rozmaitym wyzwaniom i eliminowaniu innych staruszków za pomocą broni palnej, pistoletów z klejem i innych, nierzadko futurystycznych narzędzi.

Pecetowa wersja Just Die Already ma w serwisie Metacritic średnią ocen na poziomie 63/100 (na podstawie pięciu branżowych opinii). Tytuł jest dostępny w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy).

Just Die Already na platformie Epic Games Store

Z kolei Paradigm to surrealistyczna przygodówka point-and-click opracowana przez Jacoba Janerka. Ona również została utrzymana w humorystycznej konwencji. Akcja tytułu toczy się w 2026 roku w świecie Krusz, inspirowanym Europą Wschodnią z lat 70. i 80. ubiegłego wieku. Wcielamy się w tytułowego mutanta, będącego wynikiem nieudanego eksperymentu firmy DUPA Corporation. Porzucony przez swoich stwórców stawia sobie on na cel zostanie najlepszym twórcą muzyki elektronicznej w historii. Po drodze przyjdzie mu rozwiązać szereg zagadek logicznych, odwiedzić niezwykłe lokacje oraz pokonwersować z barwnymi postaciami niezależnymi.

Paradigm może się pochwalić w serwisie Metacritic średnią ocen na poziomie 85/100 (na podstawie ośmiu recenzji). Tytuł nie jest dostępny w polskiej wersji językowej.

Paradigm na platformie Epic Games Store

Just Die Already oraz Paradigm będzie można odebrać za darmo na platformie Epic Games Store do 5 maja. Gdy tylko oficjalnie dowiemy się, jaka pozycja (bądź pozycje) zostanie udostępniona jako następna, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store