Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 grudnia 2016, 15:51

Jurassic World Survivor - Perfect World planuje grę opartą na filmowej licencji?

Dzięki rejestracji znaków handlowych i domen dowiedzieliśmy się, że firma Perfect World ma w planach grę Jurassic World Survivor, bazującą na popularnej filmowej licencji. Pojawiły się spekulacje, że może to być trzecioosobowa strzelanka z otwartym światem i elementami survivalowymi.

Wnioski o rejestracje znaków handlowych od dawna są doskonałym źródłem przecieków na temat niezapowiedzianych oficjalnie projektów. Najnowszym tego przykładem stała się gra Jurassic World Survivor, która zgodnie z tytułem bazować będzie na kinowym przeboju Jurassic World z 2015 roku.

Po skasowaniu w zeszłym roku gry studia Cryptic North do sieci wyciekły screeny modeli dinozaurów. - Jurassic World Survivor - Perfect World planuje grę opartą na filmowej licencji? - wiadomość - 2016-12-31
Po skasowaniu w zeszłym roku gry studia Cryptic North do sieci wyciekły screeny modeli dinozaurów.

Rejestracji nazwy dokonała firma Universal Studios, będąca właścicielem marki. We wniosku nie znajdziemy żadnych informacji na temat projektu, ale dociekliwi fani odkryli, że w październiku po cichu zarezerwowano domenę www.JurassicWorldSurvivor.com. Dokonała tego specjalizująca się w grach sieciowych firma Perfect World. Nie wiemy jednak, czy będzie ona deweloperem, czy też jedynie wydawcą tego tytułu.

Warto tutaj przypomnieć, że w zeszłym roku pojawiły się doniesienia o skasowanej adaptacji Jurassic World, nad którą pracował zlokalizowany w Seattle oddział studia Cryptic. Miała to być strzelanka TPP osadzona w otwartym świecie i zawierająca elementy survivalowe wzorowane na grach pokroju DayZ czy H1Z1.

Projekt studia Cryptic North powstawał na bazie silnika Unreal Engine 4. - Jurassic World Survivor - Perfect World planuje grę opartą na filmowej licencji? - wiadomość - 2016-12-31
Projekt studia Cryptic North powstawał na bazie silnika Unreal Engine 4.

Należy dodać, że Cryptic jest od 2011 roku własnością firmy Perfect World. Prace nad grą zostały zastopowane w 2015 roku, a zespół zwolniony. Kilka miesięcy temu z serwisem Jurassic Outpost skontaktował się jednak ktoś twierdzący, że produkcja adaptacji Jurassic World została jakiś czas temu wznowiona przez inną ekipę. Prawdopodobnie chodzi tu o kalifornijski oddział studia Cryptic.

Jeśli okaże się, że te doniesienia są prawdziwe i wskrzeszony projekt otrzymał nazwę Jurassic World Survivor to możliwe, że jego skala uległa zwiększeniu. W maju zeszłego roku prace były bowiem już na tak zaawansowanym etapie, że autorzy przymierzali się do premiery wczesnej wersji w Steam Early Access. Potem gra miała trafić również na Xboksa One oraz PlayStation 4 i spodziewamy się, że ta lista platform nie uległa zmianie.

  1. Oficjalna strona firmy Perfect World