Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 października 2019, 12:14

Joker zarobił już więcej niż obie części Deadpoola

Dowiedzieliśmy się, że Joker zarobił już 788 milionów dolarów, co czyni go najlepiej zarabiającym filmem na świecie z kategorią wiekową dla dorosłych. Tuż za nim plasują się obie części Deadpoola oraz Logan.

Joker lepszy niż obie części Deadpoola. - Joker zarobił już więcej niż obie części Deadpoola - wiadomość - 2019-10-26
Joker lepszy niż obie części Deadpoola.

Filmowy Joker zarobił do tej pory w USA 258 mln dolarów, co sprawia, że jeśli nagle nie zniknie z kin, to przegoni Kapitana Amerykę: Zimowego Żołnierza (259 milionów dolarów) i Niesamowitego Spider-Mana (262 miliony dolarów) w przeciągu kilku najbliższych dni. Na całym świecie zarobki tego tytułu wynoszą już około 788 milionów dolarów, co przebija obie części Deadpoola (782 mln oraz 785 mln dolarów) i jednocześnie czyni Jokera największym filmem przeznaczonym dla dorosłych widzów.

W czołowej czwórce najlepszych produkcji oznaczonych literką „R” znajduje się także Logan (619 milionów dolarów na świecie). Można z tego wywnioskować, że widzowie bardzo polubili się z nieszablonowymi wizjami superbohaterów oraz antybohaterów. O ile Deadpool to komedia zawierająca spore ilości brutalnych scen oraz czarnego humoru (korzystając z możliwości, jakie daje taka kategoria wiekowa), tak tego samego nie można powiedzieć o Jokerze i Loganie. W tych produkcjach akcji jest znacznie mniej, a to przedstawione wydarzenia grają pierwsze skrzypce. Całkiem możliwe, że zarówno Marvel, jak i DC postanowią stworzyć kolejne produkcje w podobnym stylu.

Nikt nie powinien mieć żadnych wątpliwości co do popularności Jokera. Film miał rekordowe otwarcie w Ameryce, a recenzenci określają go jako „arcydzieło”. Nasze wrażenia z seansu możecie znaleźć pod tym adresem.