Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 października 2019, 12:40

autor: AlexB

Joker wciąż rządzi w amerykańskich kinach - Box Office US

Joker zachował pierwsze miejsce w najnowszym weekendowym zestawieniu Box Office US. Tuż za filmem Todda Philipsa znalazły się dwie nowości – animacja Rodzina Addamsów oraz Bliźniak z Willem Smithem w roli głównej.

Joker kontynuuje swój tryumfalny pochód przez amerykańskie kina. Film Todda Philipsa z brawurową rolą Joaquina Phoenixa, opowiadający o początkach najsłynniejszego złoczyńcy z komiksowego uniwersum DC, drugi tydzień z rzędu znalazł się na pierwszym miejscu weekendowego zestawienia Box Office US. Produkcja przez ostatnie trzy dni zgarnęła za oceanem 55 milionów dolarów, co znacznie przewyższyło wszelkie prognozy. Tym samym tytuł zaliczył najlepszy drugi weekend wyświetlania w październiku w historii, pokonując dotychczasowego lidera, Grawitację z 2013 roku, o przeszło 11 milionów dolarów.

Joker na razie nie zamierza oddawać pozycji lidera w Box Office US. - Joker wciąż rządzi w amerykańskich kinach - Box Office US - wiadomość - 2019-10-14
Joker na razie nie zamierza oddawać pozycji lidera w Box Office US.

Tylko w Stanach Zjednoczonych Joker ma na swoim koncie już ponad 192 miliony dolarów, a jeśli dodamy do tego przychody z pozostałych zakątków świata, to może się on pochwalić wynikiem przekraczającym 543,9 miliona dolarów. Czyni go to obecnie dziewiątą najlepiej zarabiającą produkcją na podstawie komiksów DC w dziejach, tuż za Ligą Sprawiedliwości.

Na drugiej pozycji najnowszego weekendowego rankingu amerykańskiego Box Office uplasowała się animowana Rodzina Addamsów. Mimo kiepskich recenzji w mediach branżowych, sentyment do ekscentrycznej familii rodem z horrorów bardzo lubiącej pstrykać palcami i gwiazdorska obsada angielskiego dubbingu, z Oscarem Isaakiem, Charlize Theron, Chloë Grace Moretz, Finnem Wolfhardem i Snoop Dogiem na czele, pozwoliły filmowi na zgarnięcie w pierwszy weekend wyświetlania w USA blisko 30,3 miliona dolarów. Jak nietrudno się domyślić, dużą część widowni (48%) stanowiły osoby poniżej 17. roku życia.

Na najniższym stopniu podium ostatniego weekendowego zestawienia Box Office US znalazła się kolejna nowość – Bliźniak w reżyserii dwukrotnego zdobywcy Oscara Anga Lee z Willem Smithem w roli głównej. Produkcja opowiadająca historię próbującego przejść na emeryturę elitarnego zabójcy, który zostaje zaatakowany przez tajemniczego agenta potrafiącego przewidzieć każdy jego ruch, zebrała na otwarcie w amerykańskich kinach 20,5 miliona dolarów, a na całym świecie 59,5 miliona dolarów, co jest dość sporą porażką zważywszy na fakt, że kosztowała ona 138 milionów dolarów. W kolejnych tygodniach może być jeszcze gorzej, gdyż tytuł został zmasakrowany w recenzjach zarówno przez krytyków, jak i widzów.

W Bliźniaku możemy zobaczyć dwóch Willów Smithów. - Joker wciąż rządzi w amerykańskich kinach - Box Office US - wiadomość - 2019-10-14
W Bliźniaku możemy zobaczyć dwóch Willów Smithów.

W pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających filmów w miniony weekend w USA pojawiła się jeszcze jedna premiera – komedia Jexi z Adamem Devine'em oraz Rose Byrne w rolach głównych. Film miał pewne problemy produkcyjne (decyzję o zamknięciu odpowiedzialnej za niego wytwórni CBS Studios podjęto jeszcze przed końcem prac na planie) i był kiepsko rozreklamowany, dlatego też nie osiągnął wybitnego wyniku. Za oceanem zgromadził 3,1 miliona dolarów.

Pozycja

Poprzednio

Tytuł filmu

Przychód weekendowy (w dolarach)

Łączny przychód w USA (w dolarach)

Łączny przychód na świecie (w dolarach)

1.

1.

Joker

55 mln

192,7 mln

543,9 mln

2.

Nowość

Rodzina Addamsów

30,2 mln

30,2 mln

-

3.

Nowość

Bliźniak

20,5 mln

20,5 mln

59,5 mln

4.

2.

O, Yeti!

6,1 mln

47,9 mln

108 mln

5.

3.

Downton Abbey

4,9 mln

82,6 mln

152,6 mln

6.

4.

Ślicznotki

3,8 mln

98 mln

121,6 mln

7.

6.

Judy

3,25 mln

14,9 mln

-

8.

5.

To: Rozdział 2

3,22 mln

207,1 mln

445,6 mln

9.

Nowość

Jexi

3,1 mln

3,1 mln

-

10.

7.

Ad Astra

1,9 mln

47 mln

120,3 mln

  1. Wyniki Box Office w serwisie Box Office Mojo