Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 31 grudnia 2019, 11:45

Joker - Kevin Smith o pierwotnym zakończeniu filmu

Podczas ostatniego odcinka podcastu Fatman Beyond znany filmowiec i miłośnik kina Kevin Smith zdradził, jak pierwotnie miało wyglądać zakończenie Jokera Todda Philipsa. Gdyby trafiło ono do produkcji, z pewnością zaskoczyłoby wielu miłośników komiksowego uniwersum DC.

Minęło niemal pół roku od oficjalnej premiery Jokera na festiwalu w Wenecji. Nic zatem dziwnego, że na światło dzienne zaczyna wychodzić coraz więcej interesujących smaczków zza kulis. Jeden z nich wyjawił ostatnio Kevin Smith, znany filmowiec i miłośnik kina. W niedawnym odcinku podcastu Fatman Beyond twórca kultowych Sprzedawców zdradził, że niewiele brakowało, by historia brawurowo zagranego przez Joaquina Phoenixa Arthura Flecka, komika, który stopniowo oddaje się szaleństwu i ostatecznie przeistacza się w najsłynniejszego przeciwnika Batmana, zakończyła się nieco inaczej (via JoBlo.com).

Historia Jokera mogła zakończyć się nieco inaczej. - Joker - Kevin Smith o pierwotnym zakończeniu filmu - wiadomość - 2019-12-31
Historia Jokera mogła zakończyć się nieco inaczej.

Uwaga na ewentualne spoilery poniżej

Oto, jak według informacji Kevina Smitha miało pierwotnie wyglądać zakończenie Jokera:

Więc Arthur jest w szpitalu i śmieje się, chichocze. Podchodzi kobieta i pyta „Co jest takiego zabawnego?”. I on odpowiada „Właśnie myślałem o czymś zabawnym”. Następnie rozpoczyna się retrospekcja, w której widzimy śmierć Thomasa i Marthy Wayne'ów. I to Joker jest ich mordercą. Mamy też Bruce'a krzyczącego i płaczącego. Joker początkowo chce odejść, lecz szybko zawraca, wzrusza ramionami i strzela do chłopaka. Wchodzą napisy końcowe.

Tego typu zakończenie byłoby sporym zaskoczeniem dla wszystkich miłośników komiksowego uniwersum DC. Scena, w której Bruce Wayne ginie z rąk Jokera jeszcze zanim ma szansę przeistoczyć się w słynnego superbohatera z pewnością wzbudziłaby ogromne kontrowersje i rozpoczęła gorącą dyskusję w Internecie. Czy byłoby to lepsze dla samego filmu? Tego niestety już się nie dowiemy.

Joker był jedną z największych niespodzianek mijającego roku. Film Todda Philipsa skradł serca widzów i jako pierwszy tytuł z kategorią wiekową R zarobił na całym świecie przeszło miliard dolarów. Opowieść o początkach słynnego złoczyńcy zdobywa również prestiżowe wyróżnienia. Ma ona już na swoim koncie między innymi Złotego Lwa oraz cztery nominacje do Złotych Globów.

  1. Oficjalna strona wytwórni Warner Bros.
  2. Oficjalna strona internetowa wydawnictwa DC Comics