Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 listopada 2022, 13:53

Film Super Mario Bros. ostro skrytykowany przez byłego odtwórcę Luigiego

Najnowszy film opowiadający o przygodach hydraulika znanego z gier wideo wywołuje kontrowersje. Gwiazda adaptacji z 1993 r. narzeka na casting przyszłorocznego widowiska.

Źródło fot. Super Mario Bros.; Rocky Morton, Annabel Jankel; 1993
i

Super Mario Bros. to kolejna filmowa adaptacja przygód najsłynniejszego na świecie hydraulika. Widowisko zadebiutuje na ekranach kin dopiero w przyszłym roku, jednak już teraz wywołuje kontrowersje wśród fanów i osób związanych z Hollywood.

Krótko po opublikowaniu pierwszego zwiastuna fanom nie spodobał się sposób, w jaki w roli Mario wypowiadał się Chris Pratt. Aktorowi zarzucano, że nie przyłożył się do nadania postaci odpowiedniego głosu, przez co brzmiał jak każdy dotychczas grany przez niego bohater.

Tym razem jednak filmowi oberwało się od Johna Leguizamo, czyli odtwórcy roli Luigiego w filmie Super Mario Bros. z 1993 roku. Aktor zarzucił twórcom nowej adaptacji nieuwzględnienie mniejszości w obsadzie produkcji (via Indiewire).

Cieszę się, że Super Mario Bros. jest rebootowane. Ale szkoda, że zdecydowali się tylko na białych aktorów. Nie ma latynosów w głównej obsadzie. Przełomowy casting dla daltonistów. Poza tym jestem jedyną osobą, która wie, jak sprawić, żeby ten film się udał.

W wywiadzie dla Indiewire aktor wspomina swoją przygodę z filmem z 1993 roku. Jak sam mówi, Annabel Jankel oraz Rocky Morton bardzo chcieli obsadzić go w roli Luigiego.

Annabel Jankel oraz Rocky Morton bardzo mocno walczyli, żebym dostał jedną z głównych ról ze względu na to, że jestem latynosem, jednak studio nie było skłonne tego zagwarantować. Walczyli bardzo mocno i to był wtedy przełom. Jednak teraz cofają się, a nieangażowanie aktorów o innym kolorze skóry jest słabe.

Przypomnijmy, że głos pod głównego bohatera w Super Mario Bros. podłoży Chris Pratt. Oprócz niego w filmie widzowie będą mogli usłyszeć między innymi Anyę Taylor-Joy, Jacka Blacka czy też Setha Rogena.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej