Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2023, 14:40

Jeden z ojców serii Mass Effect opuszcza BioWare po 19 latach pracy

Mac Walters, będący reżyserem znanym z serii Mass Effect, poinformował, że po niemal dwóch dekadach postanowił opuścić BioWare. Twierdzi, że to „czas na zmiany”.

Źródło fot. YouTube – Ars Technica
i

BioWare będzie uboższe o twórcę jednej z flagowych serii studia. O odejściu z firmy w miniony weekend poinformował Mac Walters, reżyser serii Mass Effect.

Walters ogłosił swoją decyzję dwa dni temu na proflu w serwisie LinkedIn.

Wraz z nowym rokiem nadchodzą nowe przygody.

Jak niektórzy z Was już wiedzą, pod koniec zeszłego roku zdecydowałem się odejść z BioWare. Ostatnie 19 lat było zmieniającym życie doświadczeniem i sprawiło, że ten wybór był bardzo trudny. Pracowałem z wieloma wspaniałymi ludźmi i miałem zaszczyt być częścią najbardziej niesamowitych zespołów i projektów. Trudno to wszystko pojąć i wiem, że będę się nad tym głowił przez wiele lat.

Dziękuję wszystkim, z którymi miałem przyjemność pracować i życzę wszystkim w BioWare sukcesów we wszystkim, co robicie. To była prawdziwa przyjemność.

Na potwierdzenie swoich słów deweloper na swoim profilu w zakładce „doświadczenie” dodał nową zakładkę pod tytułem „Przerwa w karierze”.

Mac Walters zaczynał swoją przygodę w BioWare jako scenarzysta w nowopowstającym IP studia – Jade Empire. Niedługo później trafił do zespołu pracującego nad pierwszą częścią Mass Effect.

Następnie objął posadę głównego scenarzysty Mass Effecta 2 oraz Mass Effecta 3. Walters piastował kierownicze stanowiska przy produkcji kolejnych odsłon: Mass Effect Andromeda a także Legendary Edition.

Ostatnim projektem, przy którym pracował przed odejściem, była czwarta odsłona serii Dragon Age o podtytule Dreadwolf. Walters był kierownikiem produkcji projektu.

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Półprofesjonalny muzyk, którego zajawka zaczęła się w dzieciństwie i żyje do tej pory. Za dzieciaka myślał, że zostanie gwiazdą rocka (i po dziś dzień ma niewielką nadzieję, że to się spełni). Był w kilku zespołach w okresie liceum i studiów, ale z żadnym nie odniósł sukcesów, lecz po części żyje z muzyki – niestety, grając do kotleta i na weselach. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca, wolał poszukać czegoś innego. Imał się różnych zawodów, często zupełnie niezwiązanych z zawodem; przez kilka lat był nawet barmanem. Do Gry-Online.pl trafił w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalnym padawanem Newsroomu, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. W grach obecnie preferuje multi nad singla; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100h, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej