Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 stycznia 2023, 13:37

autor: Aleksandra Wosz

James Gunn skrytykowany za chęć obsadzenia aktorów z Marvela w filmach DC

Ostanie rewolucje w DC wywróciły uniwersum do góry nogami. James Gunn dodatkowo wyraził chęć obsadzenia aktorów Marvela w nowych produkcjach studia, lecz również i ta wizja nie spodobała się fanom.

Źródło fot. Strażnicy Galaktyki; James Gunn; Marvel Studios; 2014
i

James Gunn i Peter Safran pod koniec ubiegłego roku zajęli stanowiska szefów DC. Ich decyzje były jednak na tyle drastyczne, że zrazili do siebie część fanów tego komiksowego uniwersum. Pożegnanie z Henrym Cavill’em, czy rezygnacja z kontynuacji przygód Wonder Woman, to tylko czubek góry lodowej, która przyszła wraz z przekazaniem władzy nowemu duetowi.

Tydzień temu podczas jednego z wywiadów Gunn wyznał, że bardzo chciałby ponownie współpracować obsadą Strażników Galaktyki. „Prawdopodobnie w innej pracy” – co mocno sugerowało, że reżyser chciałby zaangażować aktorów w nowych projektach DC.

Ten pomysł podzielił fanów. Media społecznościowe wypełniły posty popierające lub sprzeciwiające się tej wizji. Jeden z internautów w swoim wpisie na Twitterze oznaczył Gunna i poprosił go, aby ten nie ściągał ekipy Strażników Galaktyki do DC. Zaproponował, aby reżyser postawił na nowych aktorów, którzy stworzyliby świeże wspomnienia dla widzów.

Gunn za pośrednictwem Twittera odpowiedział na post fana. Wyjaśnił sytuację i przedstawił zasady castingu w kilku zdaniach.

Mamy setki ról do obsadzenia. Tak jak zawsze, niektórzy będą zupełnie nowymi twarzami, niektórzy będą aktorami, z którymi pracowałem wcześniej, a niektórzy będą artystami, których Wy znacie, a z którymi ja nigdy nie pracowałem. Najważniejsze jest to, że aktor pasuje do roli i łatwo się z nim pracuje.

James Gunn skrytykowany za chęć obsadzenia aktorów z Marvela w filmach DC - ilustracja #1
Źródło: Twitter / JamesGunn; Twitter / nonstudios

Drugoplanowym aktorom Marvela zdarzało się pojawiać w produkcjach DC. Ciężko jednak wyobrazić sobie to, że artyści znani z ról głównych bohaterów MCU, mieliby przenieść się do konkurencyjnego uniwersum i tam wcielić się w innych superbohaterów.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.