Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 stycznia 2023, 12:42

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

James Gunn chciałby, żeby obsada Strażników Galaktyki dołączyła do jego DC

W udzielonym niedawno wywiadzie twórca Strażników Galaktyki, James Gunn, wyznał, że liczy, iż aktorzy z wielkiego widowiska Marvela w przyszłości dołączą do kierowanego przez niego DCU.

Źródło fot. Strażnicy Galaktyki, James Gunn, Marvel Studios, 2014
i

Po kilku latach oczekiwania wkrótce na ekranach kin zadebiutuje ostatnia odsłona trylogii Strażników Galaktyki. Premiera widowiska będzie się wiązać również z definitywnym zakończeniem współpracy Jamesa Gunna z Marvel Studios. Tym samym filmowiec, który przyjął posadę współdyrektora DC Studios, będzie mógł w pełni skupić się na rozwoju konkurencyjnego uniwersum. Co ciekawe, rozstanie z MCU nie musi wcale oznaczać, że obsada Strażników Galaktyki nie połączy w przyszłości sił z twórcą. Może do tego dojść, tylko pod nowym dachem.

W tracie wywiadu z magazynem Empire Gunn otworzył się na temat zbliżającej się premiery Strażników Galaktyki 3. Reżyser podkreślił, jak ważna stała się dla niego cała ekipa, dodając, że zawsze będzie otwarty na ponowne spotkanie. Mało tego, jego tajemnicza wypowiedź może sugerować, że z niektórymi osobami jest pewny przyszłej współpracy w DCU.

Ta ekipa jest jak moja rodzina. Nie potrafię wyrazić słowami, jak blisko jestem z Chrisem Prattem, Pom [Klementieff], Dave'em [Bautistą], Zoe [Saldaną] i Karen [Gillan]. Ale wiem też, że znów będę pracował z tymi wszystkimi ludźmi – powiedział filmowiec, po czym dodał z rozbawieniem: Prawdopodobnie w innej pracy.

Mówiąc „inna praca” Gunn miał oczywiście na myśli swoje nowe stanowisko w DC Studios. Filmowiec w tym samym wywiadzie obowiązki przy Strażnikach Galaktyki 3 nazwał „codzienną robotą”, a planowanie nowego otwarcia w DCU określił jako „bardzo zdrową pracę na pół etatu, która jest co najmniej dodatkowymi 40-60 godzinami tygodniowo”.

Na ten moment nie wiadomo, o jakie dzieła może chodzić reżyserowi. Biorąc jednak pod uwagę chemię istniejącą pomiędzy wspomnianymi aktorami a Jamesem Gunnem, która zaowocowała na wielkich ekranach, fani DC mogą z optymizmem patrzeć na przyszłość franczyzy.

Przypomnijmy na koniec, że Strażnicy Galaktyki 3 zadebiutują w kinach 3 maja 2023 roku. Jeżeli planujecie wybrać się na seans, warto rozważyć przypomnienie sobie poprzednich dwóch odsłon serii. Te obejrzycie na platformie Disney+.

Disney+ kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej