Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 września 2021, 13:45

autor: Edyta Jastrzębska

James Gunn opowiedział o tym, jak powstają Strażnicy Galaktyki 3

James Gunn zdradził, jak w jego przypadku przebiega proces twórczy przy wielu produkcjach, w tym Strażnikach Galaktyki 3.

James Gunn znany jest z tego, że chętnie wchodzi w interakcje z fanami w mediach społecznościowych i nie inaczej było w miniony weekend, kiedy to wdał się z nimi w rozmowę na temat tego, jak wygląda jego praca nad filmem. Jako przykład podał Strażników Galaktyki 3, którymi obecnie się zajmuje.

Jak sam przyznał, projektowanie filmu za pomocą scenorysów stało się dla niego najważniejszą częścią pracy. Twierdzi, że pomagają mu w zapamiętaniu, jak zaplanował każde ujęcie. Zawiera w nich informacje dla kaskaderów, kostiumografów, scenografów, a także dla aktorów, dołączając tam nawet alternatywne wersje dialogów, które mogą przetestować na planie. W przeszłości pracował z zawodowymi storyboardzistami, ale chociaż ich rysunki były znacznie lepsze, nie wpływały tak dobrze na jego wyobraźnię, dlatego od pewnego czasu wszystkie wykonuje samodzielnie.

Ta księga rysunków i słów kluczowych staje się moją filmową biblią, która jest dla mnie ważniejsza od samego scenariusza. Pisanie go dla mnie jest przeważnie sposobem na opisanie tego, co sobie wyobrażam, więc ta forma jest bliższa temu, jak widzę tę historię (a sam film jest temu jeszcze bliższy).

Każde ujęcie z jego filmów najpierw jest ręcznie rysowane, co według jego obliczeń może dać nawet 3000 szkiców na jedną produkcję. Wygląda to w ten sposób, ponieważ średnio jego filmy mają 2500 ujęć i wiele z nich – ze względu na to, że są dynamiczne – wymaga przynajmniej 2, a czasem nawet 10 rysunków, w których umieści swoją wizję.

Na udostępnionych przez niego rysunkach, które wykonał do Strażników Galaktyki 3, widzimy między innymi czerwonooką postać, granego przez Chrisa Pratta Petera Quilla, a także Groota, który trzyma w rękach jakieś stworzenie. Niestety same szkice i podpisy pod nimi niewiele zdradzają na temat fabuły obrazu, ale na pewno są niezłą gratką dla fanów serii, którzy mogą zobaczyć wizję reżysera w surowej formie.

Premiera Strażników Galaktyki 3 zaplanowana jest na 5 maja 2023 roku.

  1. Holiday Special będzie niezbędny do zrozumienia Guardians of the Galaxy Vol. 3, twierdzi James Gunn
  2. Reżyser tłumaczy, dlaczego trzeba tyle czekać na Strażników Galaktyki Vol. 3