Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 lutego 2019, 12:34

autor: Aquma

James Cameron pomoże Blomkampowi przy Obcym 5? Znamy też tytuł nowego Terminatora

James Cameron zasugerował, że rozpatruje wsparcie Neilla Blomkampa przy produkcji kontynuacji Obcego. Poznaliśmy też roboczy tytuł szóstego filmu z serii Terminator – Terminator: Dark Fate.

James Cameron zaskoczył reporterów IGN. - James Cameron pomoże Blomkampowi przy Obcym 5? Znamy też tytuł nowego Terminatora - wiadomość - 2019-02-11
James Cameron zaskoczył reporterów IGN.

James Cameron nie narzeka na brak zajęć. 64-letni filmowiec pełnił rolę producenta przy debiutującym niedługo w polskich kinach Alita: Battle Angel, pracując równocześnie nad czterema kontynuacjami Avatara (co już samo w sobie może przyprawić o zawroty głowy) i bezpośrednim sequelem Terminatora 2: Dnia sądu, roboczo zatytułowanym – jak się właśnie dowiedzieliśmyTerminator: Dark Fate.

Wygląda jednak na to, że doświadczony reżyser wciąż ma rezerwy, bo najwyraźniej rozpatruje wsparcie Neilla Blomkampa przy Obcym 5. Tak przynajmniej sugeruje odpowiedź, której udzielił na jedno z pytań zadanych w czasie wydarzenia promującego Alitę.

Czy potem (jak reżyser Tim Miller zakończy pracę nad rebootem Terminatora – przyp. red.) możesz, proszę, zadzwonić do Neilla Blomkampa i pogadać z nim o Obcym? – zapytał reporter serwisu IGN.

Tak, pracuję nad tym – odparł krótko reżyser.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że wedle dotychczasowych doniesień, film przygotowywany przez Blomkampa jest martwym projektem – wszelkie wątpliwości w tej kwestii rozwiał w 2017 roku twórca franczyzy, Ridley Scott, stwierdzając, że obraz nigdy nie doczekał się nawet konkretnego scenariusza. Czyżby James Cameron – który miał przecież własną, udaną przygodę z Ksenomorfem – chciał w jakiś sposób tchnąć w ten film nowe życie?

Oczywiście, nie da się też wykluczyć, że omawiane zdanie jest po prostu zupełnie pozbawioną znaczenia, humorystyczną wypowiedzią na koniec wywiadu…

  1. Alien Universe – strona oficjalna