Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2018, 18:34

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Jak zaimportować save do Pillars of Eternity 2?

Twórcy gry Pillars of Eternity II: Deadfire umożliwili zaimportowanie zapisanego stanu gry z pierwszej części serii. Oprócz tego przygotowano też dwie opcje dla osób nieposiadających pliku. Z naszym poradnikiem łatwo skorzystacie z każdej z tych możliwości.

Trzy dni temu na komputerach osobistych zadebiutowała gra Pillars of Eternity II: Deadfire – jedna z najbardziej wyczekiwanych pozycji przez miłośników gatunku RPG. Deweloperzy ze studia Obsidian Entertainment nie zawiedli i dostarczyli świetną produkcję, którą z pewnością warto nabyć. Tytuł nie wymaga znajomości pierwszej części serii, choć i tak warto nadrobić zaległości, by w pełni cieszyć się dwójką, zwłaszcza że możemy do niej zaimportować zapisany stan gry z jedynki. Jak to zrobić?

Jak zaimportować save do Pillars of Eternity 2? - ilustracja #1
Pillars of Eternity II: Deadfire w skrócie:
  • nowe RPG od studia Obsidian Entertainment;
  • ukazało się 8 maja na PC-tach;
  • pod koniec roku gra pojawi się na konsolach XOne, PS4 i Switch.

Niedługo po rozpoczęciu rozgrywki Waszym oczom ukaże się menu dające do wyboru trzy możliwości. Pierwszą jest wczytanie posiadanego pliku z poprzedniej odsłony, drugą stworzenie własnej historii, a trzecią wybór jednej z tych przygotowanych przez twórców.

By skorzystać z pierwszej opcji, wystarczy posiadać save, który musi znajdować się w folderze „C:\Users\[nazwa użytkownika]\Saved Games\Pillars of Eternity”. W ten sposób gra uwzględni wybory dokonane przez Was w Pillars of Eternity, co wpłynie na niektóre wydarzenia, postacie oraz dostępne dialogi.

Pozostałe dwie możliwości przeznaczone są dla osób, które nie grały w jedynkę. Jeżeli chcecie stworzyć nową historię, musicie znaleźć w opcjach przycisk „Wydarzenia z PoE I” i dokonać wyborów w specjalnym kreatorze. Po ich zapisaniu przygoda pojawi się w menu, o którym piszemy w drugim akapicie.

Ostatnia opcja pozwala wybrać jedną z przygotowanych przez deweloperów historii, przy czym uważajcie podczas podejmowania decyzji, gdyż w szóstej przygodzie uwzględniono same złe wybory. Opis poszczególnych wariantów oraz szereg innych wskazówek, znajdziecie w naszym poradniku.

Pillars of Eternity II: Deadfire dostępne jest obecnie tylko na komputerach osobistych w polskiej wersji językowej (napisy). Pod koniec roku gra ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.