Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość poradniki 18 marca 2023, 13:55

Jak sprawdzić liczbę fps w Diablo 4

Jeśli chcecie sprawdzić liczbę fps-ów w Diablo 4, to tutaj dowiecie się jak to zrobić.

Źródło fot. Blizzard
i

Wczoraj wystartowała zamknięta beta Diablo 4. Osoby, które otrzymały do niej dostęp, mogą testować najnowszą odsłonę popularnego cyklu od Blizzarda. Oczywiście nie obyło się tutaj bez problemów technicznych. Jeśli chcecie potrzebujecie sprawdzić liczbę fps-ów, to tutaj dowiecie się jak to zrobić.

Nvidia GeForce Experience

Jeśli posiadacie karty graficzne od firmy Nvidia, to do mierzenia liczby klatek na sekundę możecie wykorzystać program Nvidia GeForce Experience. Aby to zrobić musicie wykonać następujące czynności:

  1. uruchomcie program;
  2. wejdźcie w ustawienia (ikonka koła zębatego w prawym górnym rogu) i w zakładce „ogólne” włączcie opcję „nakładka w grze”;
  3. kliknijcie w przycisk „ustawienia”, który pojawi się Wam pod uruchamianą w poprzednim kroku funkcją;
Jak sprawdzić liczbę fps w Diablo 4 - ilustracja #1
  1. wejdźcie w zakładkę „układ HUD”, a następnie „wydajność” by dostosować położenie licznika oraz liczbę parametrów, które chcecie kontrolować.

Gdy zapiszecie ustawienia, to przy uruchomieniu gier, to we wskazanym przez Was miejscu będzie pojawiać się nakładka.

AMD Software: Adrenalin

Również posiadacze kart od AMD mogą skorzystać z oprogramowania producenta – AMD Software: Adrenalin. W tym przypadku, aby zobaczyć liczbę fps-ów należy wykonać następujące czynności:

  1. uruchomcie program;
  2. wejdźcie w zakładkę „wydajność”
  3. włączcie opcję pokazywania nakładki w tytułach.

Windows Game Bar

Szybką metodą na sprawdzenie liczby fps-ów w Diablo 4 jest również wykorzystanie Windows Game Bar. Podczas gry wciśnijcie kombinację klawiszy odpowiedzialną za uruchomienie nakładki (domyślnie Windows + G). Wtedy pojawi się Wam szereg różnych funkcji, wśród których znajduje się również niewielki panel „wydajność” pokazujący między innymi liczbę klatek na sekundę. Wystarczy nacisnąć na nim ikonkę pineski, by na stałe wyświetlała się ona na ekranie.

Jeśli po uruchomieniu Windows Game Bar domyślnie nie pokazało Wam zakładki „wydajność” to musicie wejść w „menu widget”, które znajduje się na panelu na samej górze ekranu. Tak możecie ręcznie włączyć funkcję.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Z GRYOnline.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańcza specjalistka od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi. Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry.

więcej