Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość poradniki 11 kwietnia 2023, 16:30

autor: Damian Gacek

Jak otworzyć zamek w Sherlock Holmes The Awakened

Czy chcecie otworzyć zamek w Sherlock Holmes The Awakened? W tym poradniku powiemy Wam jak to zrobić. Zostańcie mistrzem złodziei.

Sherlock Holmes The Awakened to gra przygodowa pozwalająca wcielić się w tytułowego wielkiego detektywa oraz jego wiernego towarzysza dra Watsona. Jest to remake gry z 2006 roku o tym samym tytule. Podczas zabawy przyjdzie Wam zwiedzić wiele miejsc. Niestety nie wszystkie drzwi będą stały przed Wami otworem. Czasami będzie trzeba użyć wytrychu. W tym poradniku powiemy Wam jak otworzyć zamek w grze.

Jak otworzyć zamek

Otwieranie zamka w Sherlock Holmes The Awakened jest jedną z minigier, które mają gracza nieco oderwać od rutyny szukania poszlak i czytania wskazówek.

Podczas tej aktywności gra przenosi nas do widoku zamka. Możemy wytrych wprowadzić do mechanizmu lub go z niego wyciągnąć. W trybie wglądu do wnętrza musicie przyjrzeć się zapadkom. Każda z nich ma lukę. Waszym zadaniem jest ustawienie ich w jednym rzędzie, tak aby zamek mógł się przekręcić. Ruchomy punkt jest dość wyraźnie zaznaczony przez metalowy pasek, więc jest to dość czytelne.

Jak otworzyć zamek w Sherlock Holmes The Awakened - ilustracja #1

Aby dokonać powyższego musicie odpowiednio uformować wytrych. Możecie to zrobić w trybie widoku poza zamkiem. Istnieje wtedy możliwość poruszania się w poziomie i dostosowywaniu wielkości wybrzuszeń na wytrychu, tak aby pasowały one do zapadek w zamku.

Próby możecie powtarzać do woli, więc nic się nie stanie, jeżeli nie uda Wam się za pierwszym razem. Warto zauważyć, że na zwykłym poziomie trudności możecie pominąć sekwencję zupełnie. Jednakże staje się to niemożliwe, jeżeli wybierzecie większe wyzwanie.

Przeczytajcie również nasz opis przejścia:

  1. Sherlock Holmes The Awakened - solucja do gry
  2. Sherlock Holmes The Awakened - poradnik

Damian Gacek

Damian Gacek

Absolwent Filologii Angielskiej oraz English in Public Communication. W swoim portfolio ma artykuł naukowy dotyczący tłumaczenia gier wideo. Z GRYOnline.pl współpracuje od 2019 roku, pisząc dla różnych działów. Obecnie zajmuje się głównie poradnikami i okazjonalnie wspiera newsroom. Autor przeglądu Małe ale Wielkie. Elektroniczną rozrywką interesuje się od dziecka. Uwielbia RPG-i oraz strategie, często nurza się również w odmętach produkcji indie. W wolnych chwilach pracuje nad książką oraz uczy się edycji filmów.

więcej