Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 stycznia 2016, 15:52

autor: Góral

Iron Maiden: Legacy of the Beast - powstaje gra RPG oparta na twórczości słynnego zespołu

Firmy Roadhouse Interactive oraz 50cc Games ujawniły, że jeszcze w tym roku posiadacze urządzeń działających pod kontrolą systemów operacyjnych Android i iOS, zagrają w RPG akcji Iron Maiden: Legacy of the Beast.

Firmy Roadhouse Interactive – twórcy udanej gry akcji Warhammer 40,000: Carnage – oraz 50cc Games, zapowiedziały Iron Maiden: Legacy of the Beast. Jak już się pewnie domyśliliście po tytule, będzie to produkcja stworzona przy współpracy słynnego heavymetalowego zespołu Iron Maiden.

W opublikowanym komunikacie nie zdradzono zbyt wielu konkretów, ale dowiedzieliśmy się, że będzie to RPG akcji, w którym wcielimy się w Eddiego – maskotkę zespołu. Jego dusza została rozerwana przez tajemniczą siłę na kawałki, a naszym zadaniem będzie pomóc mu poskładać ją do kupy. Bohater pojawiać ma się podczas zabawy w różnych formach, wpływających na posiadane umiejętności. Wiadomo też, że rozgrywka nastawiona ma być na eksplorację i walkę (przeciwnikami będą postacie, pojawiające się na okładkach albumów kapeli), a dodatkowo dane nam będzie także podróżowanie w czasie. Szczegółów na temat mechaniki jednak nie zdradzono.

Wiemy za to, że świat do którego trafimy oparty będzie m.in. na tekstach piosenek i mitologii zawartej w pracach graficznych z okładek i singli zespołu. Ponadto w trakcie przygody przygrywać będą nam znane już utwory oraz niepublikowane wcześniej nagrania z koncertów Iron Maiden, dostosowane na potrzeby gry przez samego Steve’a Harrisa – basistę i założyciela zespołu.

Iron Maiden: Legacy of the Beast zadebiutuje na Androidzie oraz iOS jeszcze w tym roku i udostępniane będzie za darmo w ramach modelu biznesowego free-to-play. Dodatkowe szczegóły zapewne zostaną opublikowane w kolejnych miesiącach na oficjalnej stronie produkcji.