Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2015, 20:28

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Ion nowym projektem twórcy DayZ

Jedną z niespodzianek dzisiejszej konferencji Microsoftu była zapowiedź nowego projektu Deana Halla. Twórca DayZ pracuje nad Ion – kosmicznym MMO, który ma trafić na PC oraz Xboksa One.

Szczegółów dotyczących kolejnego projektu Deana Halla (znanego przede wszystkim z szalenie popularnego DayZ) ujawniono stosunkowo niewiele. Wiadomo jedynie, że pracuje nad nim we współpracy z firmą technologiczną Improbable. Ion – bo tak nazywa się gra – należeć ma do gatunku MMO, co oznacza, że produkcja nastawiona będzie na rozgrywkę sieciową. Akcja tytułu osadzona zostanie w dalekiej przyszłości, kiedy to ludzkość zdołała sięgnąć gwiazd. Konkretów związanych z historią na razie brak, ale ponoć nacisk ma zostać położony właśnie na warstwę fabularną, możemy więc spodziewać się rozbudowanego scenariusza. W trakcie zabawy gracze mają „budować, żyć i umierać” na terenie dryfujących w przestrzeni kosmicznej konstrukcji.

Tytuł przygotowywany jest z myślą o komputerach osobistych i konsolach Xbox One, aczkolwiek data premiery nie jest znana. Przed debiutem jednak zostanie udostępniona wczesna wersja gry (na PC zapewne za pośrednictwem Early Access na Steamie, a na XONE w ramach zapowiedzianego dzisiaj Game Preview Program).