Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2017, 16:37

autor: Góral

Intel Extreme Masters już w ten weekend

W dniach 25-26 lutego odbędzie się pierwszy weekend Intel Extreme Masters, podczas którego zostanie rozegrany turniej League of Legends. Tydzień później rozpocznie się drugi weekend, z turniejami Counter-Strike: Global Offensive, StarCraft II oraz targami IEM Expo.

W najbliższym czasie rozpocznie się kolejna edycja e-sportowej imprezy Intel Extreme Masters w Katowicach. Tym razem wydarzenie odbędzie się podczas dwóch weekendów – 25-26 lutego oraz 3-5 marca. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was poradnik ze wszystkimi informacjami, a w niniejszej wiadomości znajdziecie skrót najważniejszych danych.

Intel Extreme Masters w tym roku zagości w Katowicach podczas dwóch najbliższych weekendów. - Intel Extreme Masters już w ten weekend - wiadomość - 2017-02-23
Intel Extreme Masters w tym roku zagości w Katowicach podczas dwóch najbliższych weekendów.

Pierwszy weekend

Główną atrakcją pierwszego weekendu będą zmagania w League of Legends. W turnieju, z pulą nagród o wartości 150 tysięcy dolarów, wezmą udział drużyny H2k-Gaming (gra w niej nasz rodak Marcin „Jankos” Jankowski), M19, Unicorns of Love, Flash Wolves, Kongdoo Monster, ROX Tirgers, G2 Esports oraz Hong Kong Esports. Zmagania rozpoczną się bez udziału publiki 22 lutego, a od 25 lutego końcową fazę zawodów obejrzą wszyscy zainteresowani w Spodku.

Oprócz tego będziecie mogli się zmierzyć 1 na 1 w LoL-a z Marcinem „Jankosem” Jankowskim i powalczyć m.in. o jeden z procesorów Intela. Nie zabraknie także stoisk rozmaitych firm oraz sklepów, gdzie będzie można nabyć chociażby koszulki drużyn biorących udział w turnieju.

Intel Extreme Masters już w ten weekend - ilustracja #2

Drugi weekend

Kilka dni po zakończeniu turnieju League of Legends rozpocznie się drugi weekend IEM, gdzie odbędą się zawody w strzelankę Counter-Strike: Global Offensive, z pulą nagród 250 tysięcy dolarów. Zmagania drużyn Astralis, Fnatic, Heroic, Immortals, Natus Vincere, North, FaZe Clan, Cloud9, Ninjas in Pyjamas, OpTic Gaming, SK Gaming i Virtus.pro (rodzima ekipa) rozpoczną się 1 marca, ale nam przyjdzie śledzić je od fazy pucharowej (start 3 marca).

Ponadto w Katowicach zmierzą się zawodnicy StarCrafta II. Turniej rozpocznie się już 27 lutego, ale w Spodku odbędzie się tylko półfinał oraz finał, który obejrzymy 5 marca.

Dodatkowo w ramach targów IEM Expo zorganizowane zostaną turnieje poboczne, w tym Puchar Polski Cybersport (5 marca – pula nagród 50 tysięcy złotych), Heroes of the Storm (3–5 marca – pula nagród 100 tysięcy dolarów), Intel Challenge (2-3 marca – pula nagród 30 tysięcy dolarów), CROSSFIRE (4 marca – pula nagród 15 tysięcy dolarów).

Oprócz tego na targach IEM Expo pojawią się stoiska znanych marek (m.in. Intel, Gillette, GFUEL, Acer, HyperX, Razer, Sprite, PLAY, Kinguin, Komputronik czy Fnatic), odbędą się konkursy, spotkania z youtuberami i będzie można zgarnąć autografy e-sportowców. Oczywiście to nie wszystkie atrakcje – o pozostałych przeczytacie w naszym FAQ.

Informacje organizacyjne

Intel Extreme Masters odbędzie się w katowickim Spodku, niedaleko (kilka minut drogi pieszo) dworców PKP i PKS. Obiekt będzie otwarty codziennie od 9:00 dla posiadaczy biletów oraz 10:30 dla osób bez wejściówek. Pamiętajcie bowiem, że impreza jest darmowa, a bilety (w większości już i tak niedostępne, choć ostatki możecie jeszcze nabyć tutaj) wiążą się z dodatkowymi korzyściami, w tym oczywiście wcześniejszym wstępem. Na koniec zamieszczamy jeszcze mapę, która ułatwi Wam rozeznanie w terenie. Do zobaczenia na miejscu!