Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 lipca 2013, 05:40

Infinity Blade Dungeons oficjalnie skasowane

Firma Epic Games potwierdziła ostateczne skasowanie mobilnego action-RPG Infinity Blade Dungeons. Nie oznacza to jednak końca całej marki.

Pół roku temu firma Epic poinformowała o zawieszeniu prac nad Infinity Blade Dungeons i zwolnieniu zaangażowanych w projekt ludzi. Wielu fanów serii miało nadzieję, że nie jest to koniec tej produkcji. Niestety, studio właśnie poinformowało, że gra została ostatecznie skasowana.

Wieści pochodzą z podcastu, w którym brał udział prezes studia Chair Entertainment, odpowiedzialnego za dwie pierwsze odsłony cyklu. Stwierdził on, że pomysł stworzenia gry action-RPG osadzonej w realiach wyszedł od ludzi z Epic Games. Firma kupiła zespół Impossible Studios i przez dłuższy czas prace toczyły się w dobrym tempie. Ostatecznie jednak projekt został skasowany, a odpowiedzialną za niego ekipę zwolniono. Warto jednak dodać, że nie oznacza to końca całej marki. Chair Entertainment zamierza w przyszłości opracować kolejne odsłony cyklu.

Infinity Blade Dungeons ujawniono podczas konferencji firmy Apple w marciu zeszłego roku. Gra mocno różniła się od poprzednich odsłon serii. Zamiast zręcznościówki o pojedynkach jeden na jednego autorzy zaprezentowali produkcję action-RPG wzorowaną na serii Diablo. Pod względem fabularnym projekt miał być prequelem. Wcielilibyśmy się w młodego kowala, a opowieść zakończyłaby się wykuciem tytułowego miecza. Pokazane z produkcji materiały zachwycały pod względem graficznym, więc Infinity Blade Dungeons szybko stało się jedą z najbardziej wyczekiwanych gier mobilnych.