Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 października 2016, 11:23

Inferno, Zagubieni - weekendowe premiery filmowe

Połowa października przynosi 6 premier filmowych. Głośne Inferno na bazie książki Dana Browna, czeski komediodramat Zagubieni, animację o bocianach i trzy inne produkcje. Życzę miłych wrażeń, jak zawsze.

Inferno

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Ron Howard już po raz trzeci bierze na warsztat popularną książkę Dana Browna. Pierwsze spotkanie z Robertem Langdonem (Kod da Vinci) uważam za mocno takie sobie, przy okazji Aniołów i demonów było zauważalnie lepiej, ale nie czuję się zachęcony, do pójścia do kina na Inferno. Może przez to, że nie czytałem książki? Film bowiem wygląda na bardzo solidną, wybuchową rozrywkę tak dla fanów postaci słynnego znawcy symboli, jak i Toma Hanksa. Robert Langdon obudzi się w szpitalu z amnezją, w kieszeni marynarki znajdzie symbol powiązany z poematem Dantego Alighieri, a stawką będą losy całego świata. Normalka! W filmie partnerować mu będzie rozchwytywana ostatnio Felicity Jones i wszystko wskazuje na to, że można po raz trzeci wejść do tej samej rzeki, nawet jeśli pierwsze recenzje dalekie są od zachwytu.

  1. Reżyseria: Ron Howard
  2. Grają: Tom Hanks, Felicity Jones, Omar Sy, Irrfan Khan

Zagubieni

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Czeskie komediodramaty mają w Polsce rzesze fanów, nie mam więc wątpliwości, że Zagubieni przyciągną na seanse sporo widzów. Reżyserem filmu jest (u)znany Petr Zelenka, spod którego czujnego oka wyszły takie produkcje, jak Guzikowcy czy Opowieści o zwyczajnym szaleństwie. Podobno jego najnowsze dzieło zalicza się do tych najlepszych, a patrząc na fabularny zaczyn należy spodziewać się rzeczy niezwykłych. Pan P to mająca na karku 9 dekad szara papuga należąca kiedyś do francuskiego premiera, który w 1938 przyczynił się do oddania terenów Czechosłowacji pod władanie III Rzeszy. Ptak zostaje skradziony przez pewnego dziennikarza i zaczyna wygadywać straszne rzeczy. Film jest pretekstem do utarcia nosa czeskiemu narodowi i pewnym uproszczeniom w postrzeganiu świata. Będzie gorzko, ale zabawnie.

  1. Reżyseria: Petr Zelenka
  2. Tytuł oryginalny: Ztraceni v Mnichově
  3. Grają: Martin Mysicka, Tomas Bambusek, Marek Taclik

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Bociany (animowana opowieść o bocianach, które muszą dostarczyć nowym rodzicom niesforne dziecko – reżyseruje twórca dwóch części Sąsiadów),
  2. Absolutnie fantastyczne: Film (kinowa kontynuacja telewizyjnych przygód Ediny i Patsy – brytyjski humor w natarciu),
  3. Putin Forever? (dokumentalny film o proteście z 2011 roku i osobie samego Putina),
  4. Dzielna syrenka i Piraci z Kraboidów (chińska animacja dla najmłodszych).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.