Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 października 2019, 15:43

autor: Bebop

Imponująca figurka Orgrima z Warcrafta wyceniona na 1000 zł

Firma Damtoys wyprodukuje 10-calową figurkę przedstawiającą orka Orgrima Doomhammera, jednego z bohaterów filmu Warcraft: Początek. Produkt wyceniony został na 278 dolarów, czyli przeszło 1000 zł.

Orgrim Doomhammer to legendarny wódz Hordy. - Imponująca figurka Orgrima z Warcrafta wyceniona na 1000 zł - wiadomość - 2019-10-21
Orgrim Doomhammer to legendarny wódz Hordy.

Firmy Sideshow Collectibles oraz Damtoys zaprezentowały nową figurkę w swojej ofercie. Przedstawia ona postać orka Orgrima Doomhammera, czyli jednego z protagonistów filmu Warcraft: Początek. Szczegółową kopię bohatera można już zamawiać na oficjalnej stronie (pod linkiem powyżej), jednak zakup nie będzie należał do najtańszych. Jeśli chcecie postawić na swojej półce Orgrima, to musicie się nastawić na wydatek w wysokości 278 dolarów, czyli ok. 1 060 złotych wedle aktualnego kursu walut. Wysyłka figurki ma wystartować między sierpniem a październikiem 2020 roku.

Stworzenie Orgrima w skali 1:9 jest odpowiedzią firmy Damtoys na głosy fanów. Przygotowana wcześniej seria w formacie 1:4 dla części kolekcjonerów okazała się zbyt duża. Nowa wersja przedstawia orka trzymającego legendarny młot w dynamicznej, bojowej pozie. Jego wysokość wynosi prawie 27 centymetrów, a waga to ok. 2,6 kilograma. Figurkę można zamówić w edycji standardowej oraz w wersji imitującej odlew z brązu.

Małe przypomnienie dla osób niezaznajomionych ze światem Warcrafta lub słabo go pamiętających. Orgrim to jeden z legendarnych przywódców Hordy, nieustraszony wojownik dzierżący magiczną broń od wieków pozostającą w jego rodzinie - młot zwany Doomhammerem. Za liczne dokonania jego imieniem ochrzczono m.in. stolicę orków, czyli Orgrimmar. Był on również mentorem innego znanego bohatera, czyli szamana Thralla. Po śmierci Orgrima to właśnie on przejął Doomhammera oraz dowództwo nad Hordą.

Figurka wzorowana jest na wyglądzie bohatera zaprezentowanym w filmie Warcraft: Początek z 2016 roku. Obraz bazował na motywach znanych z uniwersum stworzonego przez firmę Blizzard Entertainment, które zapoczątkowała gra WarCraft: Orcs and Humans. W oryginalnej wersji filmu głosu Orgrimowi użyczył Robert Kazinsky, natomiast w polskiej mogliśmy usłyszeć w tej roli Jacka Radzińskiego.

  1. Oficjalna strona sklepu Sideshow Collectibles
  2. Oficjalna strona filmu Warcraft: Początek