Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2022, 13:13

autor: Adrian Werner

Piękne Everspace 2 pobudza apetyt imponującą aktualizacją, pełna wersja blisko

Everspace 2 otrzymało ostatni duży patch z nową zawartością zaplanowany na etap wczesnego dostępu. Wprowadza on masę zmian.

Źrodło fot. ROCKFISH Games
i

Znajdująca się obecnie we wczesnym dostępie kosmiczna strzelanka Everspace 2 otrzymała potężną aktualizację. Patch oznaczono numerem 0.10.30110 i przynosi on wiele nowości.

  1. Gruntownie odświeżono system skalowania poziomów, który dopasowuje siłę wrogów do naszego rozwoju. Poprzednio nieprzyjaciele byli praktycznie zawsze silniejsi. Teraz, jeśli się postaramy, to możemy ich przegonić, ale jest to do pewnego stopnia ograniczone. Gdy gracz osiągnie odpowiedni poziom, dotrze do konkretnego etapu historii lub trafi do nowego systemu, to gra wzmocni wrogów w odwiedzonych wcześniej lokacjach, a my otrzymamy wiadomości, które fabularnie to umotywują.
  2. Dostępne w grze systemy planetarne wzbogaciły się o nowe wyzwania, zagadki oraz misje.
  3. Dodano również nowe typy wrogich statków oraz legendarne przedmioty.
  4. Gracze mogą zamontować w swojej jednostce generator przednich tarcz. Ma on dwa tryby – w jednym przechwycone pociski kieruje w stronę wrogów, a w drugim absorbuje trafienia i konwertuje je w energię dla naszego uzbrojenia.
  5. Pojawiła się możliwość otwierania szczelin podprzestrzennych do wymiarów wypełnionych obłąkanymi wrogami. Gracze będą mogli samodzielnie ustawiać ich poziom szaleństwa, a im wyższy on będzie, tym trudniej będzie im utrzymać się przy życiu, ale jednocześnie w zamian otrzymają lepszy loot.

Ta aktualizacja jest ostatnim dużym patchem we wczesnym dostępie. Wraz z kolejnym gra opuści etap Early Access. Niestety na razie nie wiemy, kiedy to nastąpi.

Warto na koniec wspomnieć, że obecnie w serwisach Steam oraz GOG.com zorganizowano promocję, w ramach które Everspace 2 można kupić za 121,49 zł, czyli o 25% mniej niż wynosi cena standardowa.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Everspace 2