Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2021, 12:29

autor: Ness

Nowe szaty cezara - ogromny patch 2.0 do Imperator: Rome

Paradox Interactive nie poddaje się i próbuje tchnąć drugie życie w grę Imperator: Rome. Dzisiaj odbędzie się premiera aktualizacji, która przebudowuje m.in. interfejs, wojsko oraz technologie.

Dzisiaj swoją premierę będzie miała długo wyczekiwana aktualizacja do jednej ze strategicznych gier Paradoxu, czyli Imperator: Rome. Tzw. Marius Update przynosi duże zmiany zarówno w rozgrywce, jak i w wyglądzie produkcji.

Wersja 2.0 gry to przede wszystkim zupełnie nowy interfejs, który został przeprojektowany i ubrany w nową szatę graficzną. W Imperator: Rome zadebiutuje system tooltipów (element interfejsu wyświetlany po najechaniu na powiązaną z nim rzecz np. hiperłącze), którego działanie mogliśmy wpierw zaobserwować w Crusader Kings III. Oprócz tego wprowadzone zostaną kolejne mechaniki związane z wojskowością. Stary system powoływania armii został zastąpiony nowym, pozwalającym na zaciągi z prowincji oraz na rekrutację legionów. Znacznej modyfikacji poddano też tradycje militarne. W najnowszej wersji będzie można szpiegować postaci z innych narodów, aby poznać ich stan finansowy oraz liczebność wojska.

Nowe szaty cezara - ogromny patch 2.0 do Imperator: Rome - ilustracja #1
Deweloperzy z Paradoxu nie poddają się i chcą wnieść do gry drugie życie.

Również od dzisiaj do nabycia będzie DLC Heirs of Alexander, które wprowadzi nowe drzewko misji dla Diadochów, czyli następców Aleksandra Wielkiego, oraz mechanikę honorów i dyshonorów dla utworzonych legionów. Gracze dzięki temu rozszerzeniu będą mogli również projektować własne cuda świata.

Nowe szaty cezara - ogromny patch 2.0 do Imperator: Rome - ilustracja #2
Oprócz walorów kulturowych własnoręcznie zaprojektowane cuda świata będą przynosić potężne korzyści dla narodu.

O wszystkich zmianach, jakie zostaną zaimplementowane w najnowszej aktualizacji można przeczytać na oficjalnym forum Paradoxu. DLC będzie dostępne na Steamie, platformie GOG.com, sklepie Microsoft oraz na stronie Paradox Plaza.