Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2019, 13:25

autor: AlexB

Husaria w Apex Legends i inne informacje prosto z plików gry

Gracze dokopali się do pewnych ciekawych danych w plikach Apex Legends. Wśród nich znalazły się prawdopodobne projekty nowych bohaterów, w tym jednego o swojsko brzmiącym imieniu Husaria. Ponadto odnaleziono informacje na temat cyklu dobowego i możliwości biegania po ścianach.

Osoby lubujące się w przekopywaniu plików gier w poszukiwaniu cennych informacji stały się nieodłącznym elementem branży. To dzięki nim mogliśmy dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na długo przed oficjalną zapowiedzią. Ostatnio spece wzięli na warsztat Apex Legends, czyli tegoroczny sieciowy hit oparty o tryb battle royale od studia Respawn Entertainment. Efekty ich prac z pewnością zainteresują fanów tej popularnej strzelanki FPP osadzonej w uniwersum cyklu Titanfall.

Grono postaci w Apex Legends wkrótce się powiększy. - Husaria w Apex Legends i inne informacje prosto z plików gry - wiadomość - 2019-03-13
Grono postaci w Apex Legends wkrótce się powiększy.

Przede wszystkim hakerzy odnaleźli projekty nowych bohaterów mogących wkrótce pojawić się w grze. W grupie dziesięciu herosów (do obejrzenia poniżej) znalazł się Octane, o którym plotki krążą już od jakiegoś czasu. Mówi się, że zadebiutuje on jeszcze w tym miesiącu (być może nawet dziś), wraz z Battle Passem pierwszego sezonu. Prócz niego na opublikowanej przez graczy liście znaleźli się Rampart, Rose, „Talchum”/Crypto, Nomad, Skunner, Jericho, Natalie/Wattson, Prophet i Husaria (część imion nie jest pewna). Uwagę Polaków zwrócić może zwłaszcza ta ostatnia postać, która na pierwszy rzut oka wygląda jak stereotypowy Słowianin (może z wyjątkiem blond włosów) ze skrzydłami na plecach.

Źródło: Reddit - Husaria w Apex Legends i inne informacje prosto z plików gry - wiadomość - 2019-03-13
Źródło: Reddit

„Data minerzy” odkryli również, że w Apex Legends mogą pojawić się postacie niezależne – Goliath, Flyer, Spider i Prowler. Nie wiadomo jednak, jaką rolę mogłyby one pełnić. Znaleziono także dane dotyczące cyklu dobowego, nowych broni (wieżyczek strzelniczych i miotacza ognia) oraz możliwości biegania po ścianach. To ostatnie jest o tyle istotne, że tego typu akrobacje odgrywały istotną rolę w cyklu Titanfall i wielu graczy zdziwił ich brak w Apex Legends.

Pamiętajcie, że są to na razie wyłącznie przecieki. Nic nie zostało oficjalnie potwierdzone i możliwe, że część lub nawet wszystkie z wyżej wymienionych elementów nigdy nie ujrzą światła dziennego, a dane pozostawione w plikach gry są jedynie pozostałościami po niezrealizowanych pomysłach.

Apex Legends niespodziewanie zadebiutowało za darmo 4 lutego na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Tytuł szybko zdobył dużą popularność i zyskał przychylność ze strony mediów branżowych. Ostatnio przedstawiciele Respawn Entertainment pochwalili się, że za oszustwa zbanowano już 355 tysięcy kont.

  1. Oficjalna strona gry Apex Legends
  2. Apex Legends – kompendium wiedzy