Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 października 2018, 09:27

autor: Adrian Werner

House of Cards - zwiastun szóstego sezonu

Opublikowano zwiastun szóstego i ostatniego sezonu serialu House of Cards. Wszystkie odcinki zostaną udostępnione w przyszłym miesiącu w serwisie Netflix.

Streamingowy serwis Netflix wypuścił nowy zwiastun szóstego sezonu serialu House of Cards, który zadebiutuje 2 listopada tego roku. Poprzednie serie składały się z trzynastu odcinków, natomiast ta zaoferuje tylko osiem. Wszystkie zostaną udostępnione jednocześnie.

Nadchodzący sezon House of Cards będzie ostatnim. Projekt budzi spore zainteresowanie z powodu pozbycia się Kevina Spaceya, który wcielał się w głównego bohatera, czyli Franka Underwooda. Produkcja już trwała, gdy pod koniec października zeszłego roku aktor został oskarżony o napaść seksualną. W rezultacie Netflix zatrzymał prace nad serialem, a wkrótce potem poinformował o zwolnieniu aktora. Ostatecznie zdecydowano się dokończyć historię, ale fabuła będzie obracała się wokół żony Franka – Claire Underwood.

Czy serial nadal będzie godny uwagi po zmianie głównego bohatera? Przekonamy się w listopadzie. - House of Cards - zwiastun szóstego sezonu - wiadomość - 2018-10-09
Czy serial nadal będzie godny uwagi po zmianie głównego bohatera? Przekonamy się w listopadzie.

Zwiastun prezentuje się emocjonująco, ale przed Netfliksem trudne zadanie, gdyż główną atrakcją poprzednich sezonów była brawurowo zagrana przez Spaceya postać. Ciekawi nas więc, jak twórcy poradzą sobie bez niego.

Przypomnijmy, że premierowy sezon House of Cards zadebiutował w 2013 roku. Był to pierwszy prawdziwie globalny hit Netfliksa i mocno przyczynił się do wzrostu popularności serwisu na świecie. Jego sukces zachęcił także firmę do większych inwestycji we własne produkcje.

Warto dodać, że House of Cards rozpoczęło żywot w 1989 roku jako powieść, której autorem był Michael Dobbs. Opowiadała ona o brytyjskiej polityce, podobnie jak pierwsza aktorska adaptacja w postaci czteroodcinkowego miniserialu pod tym samym tytułem, wyemitowanego w 1990 roku na kanale BBC. Netflix przeniósł akcję do Stanów Zjednoczonych, a popularność produkcji sprawiła, że to głównie z nią kojarzona jest dzisiaj na świecie ta marka.

  1. Oficjalna strona serialu House of Cards