Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 15 lipca 2022, 11:51

HoI4: The Great War - wielki mod do Hearts of Iron IV z nową wersją i ulepszonym Płockiem

Wielki mod The Great War do Hearts of Iron 4 doczekał się wersji 0.18, która przynosi wiele ciekawych nowości.

Miesiąc temu strategia Hearts of Iron IV obchodziła szóste urodziny, a mimo to nadal cieszy się dużą popularnością. Jednym z powodów, obok regularnie wydawanych dodatków, jest liczna i aktywna społeczność moderska. Do najambitniejszych modów do HoI4 zalicza się projekt The Great War, który właśnie doczekał się dużej aktualizacji.

Aktualizacja opatrzona została numerem 0.18 i podtytułem O Canada. Wprowadza ona drzewko rozwoju dla Kanady oraz towarzyszących przywódców, generałów i doradców. Zaimplementowano również dodatkowe wydarzenia oraz mocno poprawiono wiele elementów mapy – przykładowo w Płocku można obecnie uzyskiwać drewno. Nie zabrakło także poprawek błędów.

Jedną z najważniejszych nowości jest zapewnienie kompatybilności moda z wersją gry 1.11.12 i dlatego jest ona wymagana do zabawy z modem.

Przypomnijmy, że The Great War to potężna modyfikacja odtwarzająca I wojnę światową. Gracze mogą rozpocząć zabawę w 1910 r., rozegrać lata poprzedzające konflikt, a następnie ukształtować go własnymi działaniami.

Modyfikacja jest bardzo obszerna – aby odwzorować nowe realia, twórcy przygotowali masę jednostek, technologii, postaci i wydarzeń. Duże zmiany zaszły także w sytuacji geopolitycznej na mapie. Projekt funkcjonuje obecnie w fazie otwartej bety, ale niech niski numer wersji Was nie zmyli – już teraz mod jest wystarczająco dopracowany, aby zapewniał dużo dobrej zabawy.

Na koniec warto wspomnieć, że równolegle autorzy modyfikacji The Great War pracują nad własną komercyjną grą zatytułowaną Fields of History: The Great War.

  1. The Great War – pobierz mod z naszego FTP
  2. Oficjalna strona moda
  3. Hearts of Iron IV: The Great War w Steam Workshop