Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 8 sierpnia 2021, 11:10

HoI4: The Great War - nowa wersja ambitnego moda do Hearts of Iron IV

Ukazała się nowa wersja The Great War, czyli potężnego moda do Hearts of Iron 4, który koncentruje się na odtworzeniu I wojny światowej.

Pomimo ponad pięciu lat na karku strategia Hearts of Iron IV nadal cieszy się dużą popularnością wśród twórców modów. Jedna z najciekawszych modyfikacji do tej gry, czyli The Great War właśnie doczekała się nowej wersji.

Aktualizacja opatrzona została numerem 0.15.3 i podtytułem Impassable. Aby zainstalować moda będziecie potrzebowali Hearts of Iron IV w wersji 1.10.8 „Collie". Zapewnienie kompatybilności z tą łatką jest zresztą głównym powodem wydania nowej edycji The Great War. Poza tym autorzy poprawili wiele błędów i podmienili sporo portretów.

Zmiany wprowadzone do HoI4 przez 1.10.8 „Collie" są na tyle duże, że po dopasowaniu moda do tej aktualizacji stare zapisy stanu gry mogą przestać działać, wymuszając rozpoczęcie nowej rozgrywki.

HoI4: The Great War - nowa wersja ambitnego moda do Hearts of Iron IV - ilustracja #1
The Great War to obecnie jeden z najpopularniejszych modów do Hearts of Iron IV.

The Great War to obszerna modyfikacja, która pozwala rozpocząć zabawę w 1910 roku. Umożliwia pokierowanie jedną z wielu nacji w trakcie I wojny światowej i w latach poprzedzających ten konflikt. Autorzy projektu przygotowali masę nowych elementów, takich jak jednostki, technologie, postacie, flagi, dźwięki oraz wydarzenia. Zmieniono także sytuację geopolityczną na mapie, balans rozgrywki oraz sporo mechanizmów zabawy. Całość już teraz jest całkiem dobrze dopracowana i potrafi zapewnić dużo dobrej zabawy.

Warto na koniec wspomnieć, że twórcy moda, czyli ludzie z grupy Wolferos, od kilkunastu miesięcy równolegle pracują nad własną komercyjną grą Fields of History: The Great War, która rozwinie pomysły z modyfikacji.

  1. Oficjalna strona moda
  2. The Great War - pobierz mod z naszego mirrora
  3. Hearts of Iron IV: The Great War w Steam Workshop