Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2023, 16:15

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Hogwarts Legacy pozwoli Ci być złym czarodziejem

Premiera Hogwarts Legacy coraz bliżej. W związku z tym twórcy ujawnili kolejną porcję informacji o grze. Okazuje się, że będziemy mogli bez przeszkód wybrać drogę zła i zostać Czarnoksiężnikiem.

Źródło fot. Warner Bros. Interactive Entertainment
i

Fani z niecierpliwością czekający na premierę Hogwarts Legacy nie mogą narzekać na kampanię promocyjną produkcji. Niemal każdego dnia do sieci trafiają kolejne informacje i materiały prezentujące nadchodzące dzieło Avalanche Software. Zaledwie wczoraj pisaliśmy o nowych gameplayach i tym, że w grze czekać na nas będzie ponad 100 misji pobocznych, które będą miały wpływ na główny wątek. Tymczasem dzisiaj nieco więcej światła rzucono na system moralności w Hogwarts Legacy… a raczej jego brak.

Jak informuje portal GamesRadar, gracze, którym nie jest po drodze ze szlachetnością i empatią, bez przeszkód będą mogli wybrać „ciemną stronę mocy” i wcielić się w Czarnoksiężnika. Oznacza to, że w trakcie zabawy będą mogli siać chaos i spustoszenie, a gra nie będzie ich za to karać.

Co ciekawe, nie oznacza to, że otoczenie nie będzie reagowało na naszą swawolę. Wręcz przeciwnie, rzucanie tzw. Zaklęć Niewybaczalnych doczeka się reakcji werbalnych oraz „wizualnych” ze strony postaci niezależnych. Ponadto na korzystanie z mrocznej magii reagował będzie również sam świat – choć deweloperzy nie zdradzili, w jaki sposób.

NPC będą reagować wizualnie i dźwiękowo na gracza rzucającego Zaklęcie Niewybaczalne, ale nie mamy systemu moralności, który by za to karał, nie chcemy osądzać graczy. Ale jeśli gracz będzie kontynuował tego typu działania, świat będzie to odzwierciedlał – zdradziła tajemniczo główna projektantka gry, Kelly Murphy.

Poniżej, w ramach lepszego zapoznawania się z produkcją studia Avalanche Software, załączamy 11-minutowy gameplay z Hogwarts Legacy udostępniony przez redakcję IGN.

Na koniec warto przypomnieć, że Hogwarts Legacy zadebiutuje już 10 lutego. Na początku gra powędruje na komputery osobiste, jak i konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Z kolei premiera produkcji na PlayStation 4 i Xboxie One nastąpi 4 kwietnia. Nieco później, bo 25 lipca wyjdzie edycja na Nintendo Switcha.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej