Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2023, 19:23

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Hogwarts Legacy ma ponad 100 misji pobocznych, które wpłyną na główny wątek

Jesteśmy już na ostatniej prostej przed premierą Hogwarts Legacy, więc poznajemy coraz więcej informacji o tej produkcji. Według ostatnich doniesień, gra zaoferuje nam ponad 100 misji pobocznych splecionych z fabułą. W sieci pojawiły się też nowe gameplaye.

Źródło fot. Warner Bros. Interactive Entertainment
i

Kilka dni temu miał miejsce wyciek, dzięki któremu poznaliśmy przybliżony czas niezbędny do ukończenia opowieści w Hogwarts Legacy. Wedle ówczesnych doniesień główny wątek zajmie nam około 35 godzin, natomiast z wykonywaniem wszystkich aktywności pobocznych i szukaniem znajdziek zabawa pochłonie nawet dwa razy więcej czasu. Jest to z pewnością bardzo dobra wiadomość dla osób, które liczą na wiele ciekawych historii zawartych w grze.

Nieco więcej światła na samą warstwę fabularną Hogwarts Legacy rzuciła Moira Squier, reżyserka narracji i główna scenarzystka projektu. W rozmowie z portalem GamesRadar+ zapowiedziała, że tytuł zaoferuje wysoce rozbudowaną historię oraz ponad 100 misji pobocznych, które będą miały wpływ na główny watek.

Główna linia fabularna jest skomplikowana i wciągająca, angażuje wiele różnych postaci i punktów widzenia, ale dając graczowi momenty wyboru w całej grze, pozwalamy mu opowiedzieć własną wersję tej epickiej historii. Nawet zadania poboczne, których jest ponad 100, pozwalają manipulować główną kampanią dzięki przeżytym doświadczeniom. Wejście w interakcję z kimś w zadaniu pobocznym wpłynie na to, jak wejdziesz z tą postacią w interakcję w głównej fabule – i odwrotnie. Kolejność, w jakiej gracz zdecyduje się ukończyć te questy, wpłynie na jego historię i grę. Wszystko jest ze sobą połączone – tłumaczy Squier.

Dzieło Avalanche Software zostało niedawno udostępnione przedpremierowo wybranym mediom, które mogły uwiecznić fragmenty rozgrywki na materiałach wideo. Poniżej możecie zobaczyć wybrane gameplaye.

Na koniec przypomnijmy, że Hogwarts Legacy trafi 10 lutego na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Wersje gry na PlayStation 4 i Xboxa One pojawią się nieco później – 4 kwietnia. 25 lipca zaś wyjdzie edycja na Nintendo Switcha.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej