Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2023, 11:37

autor: Marcin "ReddoX" Przała

Hogwarts Legacy na PC z problemami, wydajność podobno nie zachwyca

Pecetowa wersja Hogwarts Legacy według recenzji ma mierzyć się z licznymi problemami technicznymi. Krytycy wskazują, że produkcję Avalanche Software trapią rozmaite glicze graficzne oraz częste spadki płynności animacji.

Źródło fot. WB Games
i

W końcu nadszedł ten dzień. Dzisiaj osoby, które zamówiły wersję Deluxe gry Hogwarts Legacy, otrzymują dostęp do długo wyczekiwanego RPG-a akcji autorstwa studia Avalanche Software (gracze konsolowi grają od północy, a pecetowcy dołączą o 19:00).

Gra osadzona w uniwersum Harry’ego Pottera zebrała bardzo wysokie oceny od krytyków, jednakże w morzu pochwał pojawiły się niepokojące sygnały, sugerujące kiepski stan techniczny pecetowej wersji gry.

Problemy wersji PC zdają się potwierdzać oceny w serwisie Metacritc. Aktualnie widnieje tam średnia ocen na poziomie 82/100. Dla porównania wydanie na PS5 oceniane jest na 85 punktów, a edycja na konsole Xbox Series X/S na 89.

Szczególnie wylewny w ocenie stanu Hogwarts Legacy na PC był niemiecki portal GameStar, który zdecydował się obniżyć notę dla gry o jeden punkt – właśnie ze względu na problemy techniczne.

Problemy, problemy Hogwarts Legacy

Powszechnym błędem występującym w Hogwarts Legacy ma być migotanie tekstur – szczególnie drzew i postaci. Do tego dochodzą ogólne kłopoty z oświetleniem, a także „agresywne” doczytywanie się tekstur na oczach graczy.

Oprócz rozmaitych gliczów gra na PC w bardziej wymagających momentach ma mieć duże trudności z utrzymaniem stabilnej liczby klatek. Częste spadki oraz występowanie tzw. stutteringu, w kilku lokacjach ma skutecznie utrudniać walkę czy wyzwania platformowe.

Krytycy zwracają uwagę, że słaby stan techniczny gry na PC to największa bolączka produkcji.

Jednocześnie część oceniających podkreśla, że grze daleko do bycia „niegrywalną”. Co więcej, część krytyków wskazuje, że problemy komputerowej wersji Hogwarts Legacy to nic, z czym nie poradzą sobie drobne aktualizacje – które najpewniej są już w przygotowaniu.

Przypomnijmy, że Hogwarts Legacy oficjalnie zadebiutuje 10 lutego na PC, PS5 oraz XSX/S. Osoby, które zdecydowały się na preorder edycji Deluxe, mogą cieszyć się grą od dzisiaj (na PC od 19:00). Posiadacze PS4 oraz XOne muszą poczekać na premierę do 4 kwietnia, a użytkownicy Nintendo Switch – do 25 lipca.