Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2022, 22:26

Hogwarts Legacy na kilkunastominutowym gameplayu; znamy termin premiery

Podczas dzisiejszego pokazu State of Play zaprezentowano pierwszy fragment rozgrywki z Hogwarts Legacy, czyli nadchodzącej gry RPG ze świata Harry’ego Pottera.

Zgodnie z zapowiedzią, o której pisaliśmy w poniedziałek, dziś o godzinie 22:00 czasu polskiego odbył się kolejny pokaz State of Play. Mogliśmy na nim zobaczyć kilkanaście minut gameplayu z długo wyczekiwanej trzecioosobowej gry RPG ze świata Harry’ego Pottera, czyli Hogwarts Legacy. Możecie obejrzeć go poniżej.

Materiał pozwolił rzucić okiem na kilka magicznych stworzeń, które spotkamy w grze, oraz przybliżył repertuar dostępnych czarów czy minigier i innych aktywności. Zaprezentowano także różnorodne lokacje, jak również pojedynki czarodziejów i czarodziejek, które robią całkiem niezłe wrażenie. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że produkcja Avalanche Software trafi na PC, PS4, PS5, XOne i XSX/S w okolicy Bożego Narodzenia 2022 roku.

Deweloper określa swoje dzieło jako grę, na którą fani czekali przez dwadzieścia lat. Cóż, jeśli będzie dało się nawet robić zakupy w Hogsmeade, to chyba rzeczywiście jest w tych słowach choć ziarno prawdy.