Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2015, 21:27

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Hitman - szósta część cyklu w materiale wideo prezentującym rozgrywkę

Podczas dzisiejszej konferencji firmy Square Enix ujawniono zwiastun prezentujący rozgrywkę w najnowszej odsłonie serii Hitman. Oprócz tego poznaliśmy szczegóły na temat nowego systemu czasowo dostępnych kontraktów.

Po wczorajszej zapowiedzi najnowszego Hitmana doczekaliśmy się większej liczby konkretów na dzisiejszej konferencji firmy Square Enix, podczas której zaprezentowano pierwszy zwiastun prezentujący rozgrywkę w tej produkcji. Materiał jest wzbogacony o komentarz na temat tego, czego możemy spodziewać się po kolejnej odsłonie popularnej serii. Twórcy chwalą się dużą swobodą w realizowaniu zleceń – tylko od gracza zależy, w jaki sposób dojdzie do danego zabójstwa. Możemy zdecydować się na bezpośrednie podejście i na przykład bezpardonowo dźgnąć ofiarę siekierą lub dyskretnie otruć nasz cel poprzez dosypanie odpowiednich środków do drinka. Dla fanów nie jest to jednak nic nowego, bo seria Hitman jest znana z tej swobody, a ostatni Hitman: Rozgrzeszenie dał na to najlepszy dowód.

Nie zabrakło też jednak ujawnienia nowości w postaci specjalnych kontraktów dostępnych tylko przez ograniczony czas. Twórcy po premierze gry będą co jakiś czas udostępniać pomniejsze zlecenia, na wykonanie których będziemy mieli przykładowo jedynie kilka dni. Pojawią się również kontrakty, których nie powtórzymy w przypadku niepowodzenia. Innymi słowy – jeśli bohater zginie w trakcie wykonywania takiego zlecenia, wówczas możemy pożegnać się z jego wykonaniem. Oczywiście nie dotyczy to tradycyjnych misji fabularnych.

Firma Square Enix ogłosiła już na konferencji prasowej Sony, że nowy Hitman zadebiutuje 8 grudnia bieżącego roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. To dobra informacja, bo o ile uda się zrealizować tę obietnicę, to w dobrze zapowiadającą się produkcję studia IO Interactive zagramy niecałe pół roku po jej oficjalnej zapowiedzi.