Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2016, 12:42

autor: Draug

Hitman otrzymał nowe wyzwania w trybie Eskalacji; Nieuchwytne cele opóźnione

Studio Io-Interactive i firma Square Enix poinformowały, że odblokowanie misji w trybie Nieuchwytnych celów w grze Hitman zostało opóźnione. Na pocieszenie gracze mogą brać udział w dwóch nowych wyzwaniach typu Eskalacja, a w drodze jest także pakiet Vampire Magician Challenge Pack.

Choć epizodyczny model dystrybucji nowego Hitmana może budzić kontrowersje, jedną z jego zalet miało być regularne dodawanie do gry nowych wyzwań, pomniejszych misji etc. Niestety, na jedną z najszumniej zapowiadanych atrakcji tego typu – kontrakty w trybie Nieuchwytnych celów (ang. Elusive Targets) – przyjdzie nam jeszcze poczekać. Studio Io-Interactive i firma Square Enix poinformowały, że pierwsze wyzwania tego rodzaju zostaną udostępnione w kwietniu, przed wydaniem drugiego epizodu nowych przygód Agenta 47 (z misją rozgrywaną we włoskim miasteczku Sapienza). Na pocieszenie mamy jednak dwa nowe kontrakty w trybie Eskalacji (ang. Escalation) – i co tydzień będziemy otrzymywali kolejne dwa. Zdaniem dewelopera lepiej nie wiedzieć, co czeka gracza przed przystąpieniem do zabawy w tej postaci, ale jeśli jesteście ciekawi, poniżej znajdziecie krótki opis tej nowej zawartości.

Czym są kontrakty w trybie Eskalacji i Nieuchwytnych celów? To poboczne wyzwania, w których gracz wraca do lokacji znanych z głównych misji fabularnych, by zlikwidować nowe cele na specjalnych zasadach.

  • Eskalacja – każdy taki kontrakt ma pięć etapów, w których musimy zabijać wskazaną osobę (lub osoby) raz za razem, spełniając coraz więcej wymogów (dotyczących np. broni, przebrania, limitu czasowego, dodatkowych celów do realizacji, pułapek etc.). W trybie Eskalacji nie można zapisywać stanu gry, a cała zabawa ma służyć czystej rozrywce – stąd nierzadko absurdalne warunki kontraktów – i rywalizacji w rankingach.
  • Nieuchwytne cele – fabularyzowane wyzwania, które mają dla odmiany cechować się sporym realizmem. Graczowi przyjdzie własnoręcznie znaleźć i zidentyfikować cel do likwidacji (np. na podstawie posiadanych fotografii czy filmu wprowadzającego do misji), a w dodatku za każdym razem będzie miał tylko jedną próbę – tutaj też zabraknie opcji zapisywania stanu gry.
Agent 47 raczej nie para się fechtunkiem, ale nie przeszkadza mu to zabijać bronią białą. - Hitman otrzymał nowe wyzwania w trybie Eskalacji; Nieuchwytne cele opóźnione - wiadomość - 2016-03-23
Agent 47 raczej nie para się fechtunkiem, ale nie przeszkadza mu to zabijać bronią białą.

Oto, co czeka na Was w najświeższych wyzwaniach typu Eskalacja:

  • The Osterman Mosaic – zacznie się od konieczności zabicia jednego z celów przy użyciu szabli, a potem w grę wejdzie szybkie chowanie ciał, unikanie „ekstremalnych” środków bezpieczeństwa i likwidowanie nieoczekiwanych dodatkowych osób.
  • The Gemini Fiasco – w ten kontrakt zamieszany będzie Helmut Kruger (model, za którego można się przebrać w misji The Showstopper), a graczowi przyjdzie użyć trucizny i zająć się kamerami monitoringu.

Na koniec warto wspomnieć, że najbliższa aktualizacja wzbogaci także grę o Vampire Magician Challenge Pack – zestaw dziesięciu wyzwań inspirowanych działaniami samych graczy, w których trzeba będzie mordować w przebraniu tytułowego wampira magika. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie uaktualnienie zostanie wypuszczone.