Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 sierpnia 2015, 10:11

Hitman: Agent 47, Żyć nie umierać - weekendowe premiery filmowe

Sierpień zamyka skromna liczba premier z Agentem 47 na czele. W pakiecie dostajecie komediodramat Żyć nie umierać, kontrowersyjne Love i jeszcze kilka innych filmów. Zapraszam.

Hitman: Agent 47

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Marka Hitman nie ma szczęścia do ekranizacji filmowych. Produkcja z Timothym Olyphantem fanów zbyt wielu nie znalazła, ale podobno jest filmem dużo lepszym, niż dziełko Aleksandra Bacha. Agent 47 jest kolejnym podejściem do opowiedzenia historii o cichym zabójcy, owocu genetycznych eksperymentów i uwielbianej przez graczy, charyzmatycznej postaci. Z niewiadomych przyczyn za scenariusz filmu znów odpowiada Skip Woods, który napisał poprzedniego Hitmana, ale tym razem w filmie jest jeszcze mniej z gry niż ostatnim razem. Wysokooktanowa, momentami absurdalna akcja, słabe teksty i cała masa wybuchów zdecydowanie nie są wizytówką kogoś, kogo zwą „silent assassin”. W tym momencie film walczy z Fantastyczną czwórką o miano najmniej lubianej wysokobudżetowej produkcji tego roku.

  1. Reżyseria: Aleksander Bach
  2. Grają: Rupert Friend, Zachary Quinto, Hannah Ware

Żyć nie umierać

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Pozytywnie o raku? A czemu by nie. Żyć nie umierać to filmowa opowieść inspirowana karierą aktora Tadeusza Szymkowa, który zmarł na raka w wieku 50 lat. Autor scenariusza, Cezary Harasimowicz, przerobił wątki z życia aktora i oferuje widzom kawałek z życia niejakiego Bartosza Kolano. Mężczyzna był niegdyś popularnym aktorem, który obecnie spełnia się jako gospodarz popularnego programu telewizyjnego. W pewnym momencie dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory i zostały mu raptem 3 miesiące… W takiej sytuacji Bartek postanawia uporządkować swoje życie, pogodzić się z córką, naprawić błędy. Wydaje się banalne, ale podobno wyszło sympatycznie, ciepło i z sercem.

  1. Reżyseria: Maciej Migas
  2. Grają: Tomasz Kot, Janusz Chabior, Jacek Braciak

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. We Are Your Friends (Zac Efron jao początkujący DJ pragnący zaistnieć),
  2. Love (kontrowersyjny reżyser Gaspar Noe opowiada o gorącym romansie z przeszłości pewnego młodego mężczyzny – także w 3D),
  3. 1001 gramów (francusko-norweski dramat o pewnej pani naukowiec).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

Ostatnia aktualizacja: 2015-08-27

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.