filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 września 2022, 18:10

autor: Ania Orzech

Hideo Kojima zachwycony serialem Cyberpunk: Edgerunners

Pochwała od Hideo Kojimy, twórcy serii Metal Gear Solid i Death Stranding, to nie byle co. Takie wyróżnienie otrzymało właśnie nowe anime Cyberpunk: Edgerunners, które jakiś czas temu zadebiutowało na platformie Netflix.

Hideo Kojima, YouTube, IGN / Cyberpunk: Edgerunners, Rafał Jaki i Mike Pondsmith, Studio Trigger, 2022

Odkąd serial Cyberpunk: Edgerunners pojawił się w bibliotece Netfliksa zbiera pochwały zarówno od widzów, jak i krytyków. Anime osadzone w uniwersum znanym z gry Cyberpunk 2077 okazało się bowiem niewiarygodnym hitem.

Najnowszy nabytek czerwonej platformy zaskarbił sobie serca fanów z całego świata, a dziś do tego grona dołączył Hideo Kojima, który podzielił się przemyśleniami na temat produkcji za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Cyberpunk: Edgerunners jest owocem współpracy między japońskim Studio Trigger a polskim CD Projekt RED.

"To najlepsza rzecz, jaką widziałem od czasu Arcane"

Zdaniem twórcy Death Stranding produkcja ta przywraca wiarę "w znane japońskie studia", które w ostatnim czasie są "pochłaniane" przez rynek zagraniczny. Co więcej, Kojima przyznał, że obejrzał cały sezon za jednym razem.

Hideo Kojima zachwycony serialem Cyberpunk: Edgerunners - ilustracja #1
Źródło: Twitter/Hideo Kojima

Właśnie obejrzałem całe Cyberpunk: Edgerunners za jednym razem. Jest świetne, cudowne! Biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku anime obawiałem się, że słynne japońskie studia będą starały się za bardzo dostosować do zachodniego odbiorcy. Ale w tym wypadku tak nie było! To cudowne, że Studio Trigger mogło pokazać się światu.

To najbardziej elektryzująca produkcja, jaką widziałem od czasu Arcane, które oglądałem w zeszłym roku! Cudowne dzieło Netfliksa, które połączyło świat Cyberpunka z unikalnym stylem Studia Trigger! Jestem pewien, że Wam się spodoba!

Później Kojima kontynuował swoją wypowiedź przyznając, że odkrył serial przypadkiem. W produkcji użyto bowiem muzyki zespołu Franz Ferdinand, którego deweloper jest wielkim fanem i właśnie to skłoniło go do seansu.

Czy twórcy serialu mogli otrzymać lepszą rekomendację?

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Co więcej, studio CD Projekt ma jeszcze jeden powód do świętowania. Sukces serialu Cyberpunk: Edgerunners przełożył się na ogromne zainteresowanie grą Cyberpunk 2077. W miniony weekend padł absolutny rekord frekwencyjny; 18 września Night City przyciągnęło największą liczbę graczy od momentu premiery.

A Wy oglądaliście już Cyberpunk: Edgerunners? Koniecznie podzielcie się wrażeniami w komentarzach.